phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to bg translation catalogue (2159 entries)

en: Uptime below one day
bg: Активност под един ден

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
bg: Активността е под 1 ден, настройките за производителност може да не са точни.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
bg: За да получите по-точни данни, препоръчително е да оставите сървъра да работи по-дълго от един ден преди да стартирате този анализатор

en: The uptime is only %s
bg: Активността е само %s

en: Questions below 1,000
bg: Запитвания под 1000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
bg: По-малко от 1,000 заявки са били изпратени до този сървър. Препоръките е възможно да не са точни.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
bg: Нека сървърът да работи по-дълго време, докато изпълни по-голямо количество заявки.

en: Current amount of Questions: %s
bg: Текущ брой запитвания: %s

en: Percentage of slow queries
bg: Процент на бавните заявки

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
bg: Има много бавни заявки в сравнение с общия брой заявки.

en: Slow query rate
bg: Стойност на бавните заявки

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
bg: Стойността на бавните заявки е %s, тази стойност трябва да бъде под 1%% за час.

en: long_query_time is currently set to %ds.
bg: long_query_time в момента е %dс.

en: Slow query logging
bg: Вписване бавните заявки в дневник

en: The slow query log is disabled.
bg: Дневникът за бавни заявки е изключен.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
bg: log_slow_queries е зададено на 'Изключено'

en: slow_query_log is set to 'OFF'
bg: Променливата 'slow_query_log' е зададена на 'OFF'

en: Current version: %s
bg: Текуща версия: %s

en: Minor Version
bg: Малка версия

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
bg: Трябва да обновите до стабилна версия на MySQL 5.5.

en: Distribution
bg: Разпространение

en: MySQL Architecture
bg: Архитектура на MySQL

en: Available memory on this host: %s
bg: Достъпна памет на този хост: %s

en: Query caching method
bg: Метод за буфериране на заявки

en: Suboptimal caching method.
bg: Неоптимален метод за буфериране.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
bg: Процент сортировки, използващи временни таблици

en: Too many sorts are causing temporary tables.
bg: Твърде много сортировки, изискващи временни таблици.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
bg: %s%% от всички сортировки се изпълняват с временни таблици, тази стойност трябва да бъде под 10%%.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
bg: Стойност на сортировките, изискващи временни таблици

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
bg: Средната стойност на временни таблици е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час.

en: Sort rows
bg: Сортиране на редове

en: Rate of joins without indexes
bg: Стойност на JOIN без индекси

en: There are too many joins without indexes.
bg: Има твърде много JOIN без индекси.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Средната стойност за JOIN на таблици e %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Rate of reading first index entry
bg: Стойност на прочитане на първия индекс

en: The rate of reading the first index entry is high.
bg: Стойността на прочитане на първия индекс е висока.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на отказаните клиенти е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Rate of reading fixed position
bg: Стойност на прочитане на фиксирана позиция

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
bg: Стойността на прочитане на фиксирана позиция е висока.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на прекъснатите клиенти е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Rate of reading next table row
bg: Стойност на четене на следващ ред от таблица

en: The rate of reading the next table row is high.
bg: Стойността на прочитане на следващ ред от таблица е висока.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на отказаните клиенти е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Percentage of temp tables on disk
bg: Процент на временни таблици на диска

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
bg: %s%% от всички временни таблици биват записвани на диска, тази стойност трябва да бъде под 25%%

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на временните таблици записвани на диска е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: MyISAM key buffer size
bg: Размер на буфера за ключове на MyISAM

en: key_buffer_size is 0
bg: key_buffer_size е 0

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
bg: Максималният %% от буфера за ключове на MyISAM ползван някога е %s%%, тази стойност трябва да е над 95%%

en: Percentage of MyISAM key buffer used
bg: Процент използван буфер за ключове на MyISAM

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
bg: Използваният %% от буфера за ключове на MyISAM е %s%%, тази стойност трябва да е над 95%%

en: Percentage of index reads from memory
bg: Процент на прочитане на индекс от паметта

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
bg: Прочетени от паметта индекси: %s%%, стойността трябва да е над 95%%

en: Rate of table open
bg: Стойност на отваряне на таблици

en: The rate of opening tables is high.
bg: Стойността на отваряне на таблици е висока.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
bg: Стойността на отваряните таблици е %s, тази стойност трябва да бъде под 10 за час

en: Percentage of used open files limit
bg: Процент от лимита на отворени файлове

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
bg: Броят отворени файлове е на %s%% от ограничението, тази стойност трябва да бъде под 85%%

en: Rate of open files
bg: Стойност на отворени файлове

en: The rate of opening files is high.
bg: Стойността на отворени файлове е висока.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
bg: Стойността на отваряните файлове е %s, тази стойност трябва да бъде под 5 за час

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
bg: Незабавното заключване на таблици е %s%%, тази стойност трябва да бъде над 95%%

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на изчакване за заключване на таблица е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Thread cache
bg: Буфер за нишки

en: The thread cache is set to 0
bg: Буферът за нишки е зададен на 0

en: Thread cache is not efficient.
bg: Буферът за нишки е неефективен.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
bg: Честота на обръщане към кеша: %s%%, тази стойност трябва да бъде над 80%%

en: Threads that are slow to launch
bg: Пускащи се бавно нишки

en: There are too many threads that are slow to launch.
bg: Има много пускащи се бавно нишки.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
bg: %s нишки(а) отнеха повече от %s секунди да стартират, трябва да бъдат 0

en: Slow launch time
bg: Показване времето за пускане

en: Slow_launch_time is above 2s.
bg: Slow_launch_time е над 2s.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
bg: Задайте на {slow_launch_time} 1s или 2s, за да бъдат правилно отчетени бавно стартиращите нишки.

en: slow_launch_time is set to %s
bg: slow_launch_time е зададено на %s

en: Percentage of used connections
bg: Процент използвни връзки

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
bg: Max_used_connections е на %s%% от max_connections, трябва да бъде под 80%%

en: Percentage of aborted connections
bg: Процент прекъснати връзки

en: Too many connections are aborted.
bg: Твърде много прекъснати връзки.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
bg: Връзките обикновено се прекратяват, когато няма възможност да бъдат оторизирани. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/"> Тази статия</a> може да ви помогне да проследите източника на проблеми.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
bg: %s%% от всички връзки са прекъсвани, тази стойност трябва да бъде под 1%%

en: Rate of aborted connections
bg: Стойност прекъснати връзки

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на прекъснатите връзки е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Percentage of aborted clients
bg: Процент прекъснати клиенти

en: Too many clients are aborted.
bg: Твърде много прекъснати клиенти.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
bg: Клиенти обикновено са прекъсвани, когато не затварят правилно връзката си към MySQL. Това може да се дължи на мрежови проблеми или код, не затварящ правилно манипулатора към БД. Проверете вашата мрежа и код.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
bg: %s%% от всички клиенти са прекъсвани, тази стойност трябва да бъде под 2%%

en: Rate of aborted clients
bg: Стойност прекъснати клиенти

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
bg: Стойността на прекъсваните клиенти е %s, тази стойност трябва да бъде под 1 за час

en: Is InnoDB disabled?
bg: Забранен ли е InnoDB?

en: You do not have InnoDB enabled.
bg: InnoDB е забранен.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
bg: Обикновено InnoDB е по-добър избор на хранилище.

en: have_innodb is set to 'value'
bg: have_innodb е 'value'

en: InnoDB log size
bg: Размер на дневника на InnoDB

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
bg: Размерът на лог-файла на InnoDB не съответства на буфера на InnoDB.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
bg: Размерът на вашият лог-файл на InnoDB е %s%% от размера на буфера на InnoDB, това съотношение не трябва да е по-малко от 20%%

en: Max InnoDB log size
bg: Максимален размер на дневника на InnoDB

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
bg: Лог-файла на InnoDB е неоправдано голям.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
bg: Абсолютният размер на InnoDB журналa е %s MiB

en: InnoDB buffer pool size
bg: Размер на InnoDB буфер

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
bg: Вашият InnoDB буфер е доста малък.

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
bg: В момента използвате %s%% от Вашата памет за буферен резерв за InnoDB. Това правило се задейства ако бъдат зададени по-малко от 60%%, въпреки че това би могло да е напълно достатъчно за Вашата система, ако нямате много InnoDB таблици или други услуги работещи на същата машина.

en: MyISAM concurrent inserts
bg: MyISAM едновременни вмъквания

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
bg: Включване на {concurrent_insert} и установяването му на 1

en: concurrent_insert is set to 0
bg: concurrent_insert e 0

en: Query cache disabled
bg: Изключен буфер за заявки

en: The query cache is not enabled.
bg: Буферът за заявки не е включен.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
bg: query_cache_size е зададено на 0 или query_cache_type е зададено на 'Изключено'

en: Query Cache usage
bg: Използвано от буфера за заявки

en: Query cache fragmentation
bg: Фрагментиране на буфера за заявки

en: The query cache is considerably fragmented.
bg: Буферът за заявки е значително фрагментиран.

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
bg: Буферирани заявки са махани заради малко свободна памет в буфера за заявки.

en: Query cache max size
bg: Максимален размер на буфера за заявки

en: Current query cache size: %s
bg: Текущ размер на буфера за заявки: %s

en: Query cache min result size
bg: Минимален размер на резултат за буфериране

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
bg: query_cache_limit е установен на 1 MiB

en: Error when evaluating: %s
bg: Грешка при оценяване: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
bg: Неуспешно оценяване условието за правилото '%s'.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
bg: Неуспешно изчисляване стойността за правилото '%s'.

en: Failed running test for rule '%s'.
bg: Неуспешно пускане на тест за правилото '%s'.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
bg: Неуспешно форматиране низ за правилото '%s'.

en: per second
bg: на секунда

en: per minute
bg: на минута

en: per hour
bg: на час

en: per day
bg: на ден

en: Search:
bg: Търсене:

en: Go
bg: Изпълнение

en: Keyname
bg: Име на ключ

en: Description
bg: Описание

en: Page number:
bg: Страница:

en: Show all
bg: Показване на всички

en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
bg: Германски (поръчка на телефонен указател)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
bg: Немски (по ред в речника)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
bg: Испански (традиционен)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
bg: Испански (модерен)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
bg: нечувствителен към регистъра

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
bg: чувствително към регистъра

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
bg: нечувствително към акценти

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
bg: чувствително към акценти

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
bg: чувствителен към kana

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
bg: многостепенно

[ctx: Collation variant]
en: binary
bg: двоичен

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
bg: без изравняване

[ctx: Collation]
en: Binary
bg: Двоичен

[ctx: Collation]
en: West European
bg: Западно-европейски

[ctx: Collation]
en: Central European
bg: Централно-европейски

[ctx: Collation]
en: Russian
bg: Руски

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
bg: Опростен китайски

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
bg: Традиционен китайски

[ctx: Collation]
en: Chinese
bg: Китайски

[ctx: Collation]
en: Japanese
bg: Японски

[ctx: Collation]
en: Baltic
bg: Балтийски

[ctx: Collation]
en: Armenian
bg: Арменски

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
bg: Кирилица

[ctx: Collation]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: Collation]
en: Korean
bg: Корейски

[ctx: Collation]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: Collation]
en: Georgian
bg: Грузински

[ctx: Collation]
en: Greek
bg: Гръцки

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
bg: Чехословашки

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
bg: Украински

[ctx: Collation]
en: Turkish
bg: Турски

[ctx: Collation]
en: Swedish
bg: Шведски

[ctx: Collation]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: Collation]
en: Unknown
bg: непознат

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
bg: Български

[ctx: Collation]
en: Croatian
bg: Хърватски

[ctx: Collation]
en: Czech
bg: Чешки

[ctx: Collation]
en: Danish
bg: Датски

[ctx: Collation]
en: English
bg: Английски

[ctx: Collation]
en: Esperanto
bg: Есперанто

[ctx: Collation]
en: Estonian
bg: Естонски

[ctx: Collation]
en: Hungarian
bg: Унгарски

[ctx: Collation]
en: Icelandic
bg: Исландски

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
bg: Класическо латински

[ctx: Collation]
en: Latvian
bg: Латвийски

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
bg: Литовски

[ctx: Collation]
en: Burmese
bg: Бирмански

[ctx: Collation]
en: Persian
bg: Персийски

[ctx: Collation]
en: Polish
bg: Полски

[ctx: Collation]
en: Romanian
bg: Румънски

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
bg: Синхалски

[ctx: Collation]
en: Slovak
bg: Словашки

[ctx: Collation]
en: Slovenian
bg: Словенски

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: You should upgrade to %s %s or later.
bg: Осъвременете до %s %s или по-нова.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
bg: Имате включено mbstring.func_overload в настройките на PHP. Тази опция е несъвместима с phpMyAdmin и може да причини повреда на данни!

en: possible exploit
bg: възможен пробив в сигурността

en: Users cannot set a higher value
bg: Потребителите не могат да задават по-висока стойност

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
bg: Ако е включено, потребителят може да въведе произволен MySQL сървър във формата за удостоверяване с бисквитки.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
bg: Ограничава достъпа до MySQL сървъри, в които потребителят може да влиза. Достъпът до даден MySQL сървър се позволява, ако има съвпадение на IP адреса или името на хоста на MySQL сървъра към зададения Regex израз.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
bg: Позволявайки това разрешавате на страница, намираща се на друг домейн да зареди phpMyAdmin в рамка и възможна [strong]дупка в сигурността[/strong] може да позволи междурамкова скрипт атака - cross-frame scripting (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
bg: Тайна фраза, използвана за криптиране на бисквитките при [kbd]cookie[/kbd] удоствоверяване.

en: Enable bzip2 compression for import operations.
bg: Включване на bzip2 компресия за импорт операции (операции за внасяне).

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
bg: Определя какъв вид полета за редакция да бъдат използвани за колони тип CHAR и VARCHAR:[kbd]input[/kbd] - позволява ограничаване по дължина, [kbd]textarea[/kbd] - позволява вмъкването на нови редове.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
bg: Използване на удобен за потребителя редактор за писане на SQL заявките (CodeMirror) със синтактично оцветяване и номер на редовете.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
bg: Търси грешки в заявката, преди изпълнение. Изисква CodeMirror да бъде активиран.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
bg: Определя минималният размер на текстови полета, генерирани за CHAR и VARCHAR колони.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
bg: Определя максималния размер на текстови полета, генерирани за CHAR и VARCHAR колони.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
bg: Компресиране в gzip експортите в движение без нуждата от много памет; Ако срещнете проблеми със създадените gzip файлове, забраните тази функция.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
bg: Дали да бъде показано предупреждение ("Наистина ли искате…"), когато сте на път да загубите данни.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
bg: Автоматично допълване на имена на таблици и имена на колони в SQL заявки.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
bg: Стойности за списъка с опции за трансформации по подразбиране. Те ще бъдат заменени, ако трансформацията се попълни на страницата на структурата на таблицата.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
bg: Забранява възможността за избор на много таблици за едновременно извършване на профилактика като оптимизиране или поправка.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
bg: Задайте брой секунди, за които скрипт може да върви ([kbd]0[/kbd] за без лимит).

en: Exclude definition of current user
bg: Изключва се определението за текущия потребител

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
bg: Сортиране на реда за елементи в падащия списък с чужд ключ; [kbd]съдържание[/kbd] са референтните данни, [kbd]id[/kbd] е стойността на ключа.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
bg: Определете текста на заглавната лента на браузъра. Вижте [doc@faq6-27]документацията[/doc] за специални низове.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
bg: Обърнете внимание, че phpMyAdmin е само потребителски интерфейс и неговите възможности не ограничават MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
bg: Разширена конфигурация на сървъра, не променяйте тези настройки, освен ако знаете за какво са.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
bg: Настройте конфигурацията за съхранение на phpMyAdmin за да получите достъп до допълнителните функции, вижте в документацията [doc@linked-tables]phpMyAdmin конфигурация за съхранение[/doc].

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
bg: Проследяване на промените, правени в БД. Изисква phpMyAdmin хранилище за конфигурация.

en: Customize browse mode.
bg: Персонализиране на преглеждането.

en: Customize default options.
bg: Персонализиране настройките по подразбиране.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
bg: Настройки за разработчици на phpMyAdmin.

en: Customize edit mode.
bg: Персонализиране на редактирането.

en: Customize default export options.
bg: Персонализиране настройките по подразбиране на експорта.

en: Set some commonly used options.
bg: Настройки, на някои често използвани опции.

en: Customize default common import options.
bg: Персонализиране настройките по подразбиране на импорта.

en: Set import and export directories and compression options.
bg: Настройки на директориите за импорт и експорт, и на опциите за компресиране.

en: Databases display options.
bg: Опции за показване на БД.

en: Customize appearance of the navigation panel.
bg: Персонализиране изгледа на навигационния панел.

en: Customize the navigation tree.
bg: Персонализиране дървото за навигация.

en: Servers display options.
bg: Настройки за показване на списъка със сървъри.

en: Tables display options.
bg: Настройки за показването на таблиците.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
bg: Други настройки.

en: Authentication settings.
bg: Настройки за удостоверяване.

en: Enter server connection parameters.
bg: Параметри за връзка със сървъра.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
bg: Персонализирайте връзките, показвани в полетата на SQL заявка.

en: SQL queries settings.
bg: Настройки на SQL заявките.

en: Customize startup page.
bg: Персонализиране на началната страница.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
bg: Изберете кои детайли да се показват в структурата на базата данни (списък на таблиците).

en: Settings for the table structure (list of columns).
bg: Настройки за структурата на таблицата (списък на колоните).

en: Choose how you want tabs to work.
bg: Изберете поведението на разделите.

en: Customize text input fields.
bg: Персонализиране на текстовите полета.

en: Customize default options
bg: Персонализиране настройките по подразбиране

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
bg: Скрива някои от предупрежденията, показвани от phpMyAdmin.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
bg: Активирайте gzip компресия за операции по импортиране и експортиране.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
bg: Ако е разрешено, phpMyAdmin продължава да изпълнява съставните заявки, дори ако една от заявките не може да се изпълни.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
bg: Формат по подразбиране; имайте предвид, че този списък зависи от местоположението (база данни, таблица) и само SQL е винаги наличен.

en: Update data when duplicate keys found on import
bg: Актуализиране на данните при наличие на дублирани ключове при импортиране

en: Number of queries to skip from start.
bg: Брой заявки, които да бъдат пропуснати от началото.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
bg: Ако е TRUE, излизането изтрива бисквитките за всички сървъри; когато е зададено на FALSE, излизането се извършва само за текущия сървър. Ако зададете това на FALSE, лесно можете да забравите да излезете от другите сървъри. (Когато сте свързани към няколко сървъра).

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
bg: Определя дали да се припомни или не потребителското име от предишен вход в режим на удостоверяване с [kbd]бисквитки[/kbd].

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
bg: Определя колко дълго (в секунди) бисквитката за вход трябва да се съхранява в браузъра. По подразбиране е 0 и означава, че ще се съхранява само за съществуващата сесия и ще бъде изтрита веднага след като затворите прозореца на браузъра. Това се препоръчва за по-ненадеждни среди.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
bg: Максимален брой знаци, използвани при извеждането на SQL заявка.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
bg: Броят на елементите, които могат да бъдат показани на всяка страница на първото ниво на навигационното дърво.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
bg: Броят на елементите, които могат да бъдат показани на всяка страница на дървото за навигация.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
bg: Брой редове, показвани при разглеждане на набор от резултати. Ако наборът от резултати съдържа повече редове, ще бъдат показани „Назад“ и „Напред“.

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
bg: В навигационния панел замества дървото на базата данни със селектор

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
bg: Свързване с главния панел чрез оцветяване наа текущата база данни или таблица.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
bg: Определя минималния брой елементи (таблици, изгледи, подпрограми или събития) за показване на филтър.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
bg: Задайте на 0, за да свиете навигационния панел.

en: Show logo in navigation panel.
bg: Лого в панела за навигация.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
bg: URL адрес, към който ще сочи логото в навигационния панел.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
bg: Избор на сървъра в горната част на навигационния панел.

en: String that separates databases into different tree levels.
bg: Ред, който разделя БД на различните нива на дървото.

en: String that separates tables into different tree levels.
bg: Ред, разделящ таблици в отделни нива на дървото.

en: Highlight server under the mouse cursor.
bg: Оцветяване на сървъра под курсора на мишката.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
bg: Да се показват ли таблици под базата данни в навигационното дърво

en: Whether to show views under database in the navigation tree
bg: Да се показват ли изгледи под базата данни в навигационното дърво

en: Whether to show events under database in the navigation tree
bg: Да се показват ли събития под базата данни в навигационното дърво

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
bg: Специален MySQL потребител с ограничени права, за още информация вижте [doc@linked-tables]документацията[/doc].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
bg: За пример вижте [doc@authentication-modes]видове удостоверяване[/doc].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
bg: Дали израз DROP DATABASE IF EXISTS да бъде добавян като първи ред в дневника при създаване на БД.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
bg: Дали израз DROP TABLE IF EXISTS да бъде добавян като първи ред в дневника при създаване на таблица.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
bg: Дали израз DROP VIEW IF EXISTS да бъде добавян като първи ред в дневника при създаване на изглед.

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
bg: Разбираемо за потребителя описание на този сървър. Ако е празно ще бъде показан хоста.

en: Highlight selected rows.
bg: Маркиране избраните редове.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
bg: Маркиране редовете, посочени с мишка.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
bg: Брой колони за CHAR/VARCHAR текстови полета.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
bg: Брой редове за CHAR/VARCHAR текстови полета.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
bg: Регистриране на SQL заявките и тяхното време за изпълнение за да се покажат в конзолата

en: Tab that is displayed when entering a database.
bg: Показваният подпрозорец при отваряне на БД.

en: Tab that is displayed when entering a server.
bg: Показваният подпрозорец при отваряне на сървър.

en: Tab that is displayed when entering a table.
bg: Показваният подпрозорец при отваряне на таблица.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
bg: Скриване на действията за промяна на структурата.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
bg: Да се показват коментарите на колони при представяне структурата на таблицата

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
bg: Показване сървърите като списък вместо падащо меню.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
bg: Да се ползва падащият списък при малко елементи.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
bg: Стойностти по подразбиране за проверките на чужди ключове за някои заявки.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
bg: Махнете отметката за да позволите импорт чрез провлачване с мишката

en: How many rows can be inserted at one time.
bg: Брой редове, които могат да бъдат вмъкнати наведнъж.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
bg: Максимален брой знаци, показвани в произволна нечислова колона в изгледа за преглед.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
bg: Определете колко дълго (в секунди) е валидна бисквитката за вход.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
bg: Двоен размер на текстовите полета за LONGTEXT колони .

en: Maximum number of databases displayed in database list.
bg: Максимален брой бази данни показвани в списъка.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
bg: Максимален брой таблици, показани в списъка на таблиците.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
bg: Максимален брой скоро отваряни таблици; 0 за изключване.

en: Allow login to any MySQL server
bg: Разрешено включване към произволен MySQL сървър

en: Restrict login to MySQL server
bg: Ограничаване на влизането в MySQL сървър

en: Allow third party framing
bg: Позволяване на вграждане в трети сайтове

en: Show "Drop database" link to normal users
bg: Показване връзката "Изтриване БД" на обикновени потребители

en: Blowfish secret
bg: Тайна Blowfish фраза

en: Row marker
bg: Маркер на ред

en: Highlight pointer
bg: Маркиране на показалеца

en: CHAR columns editing
bg: Редакция на CHAR колони

en: Enable CodeMirror
bg: Включване на CodeMirror

en: Enable linter
bg: Включване на Linter

en: Minimum size for input field
bg: Минимален размер на текстово поле

en: Maximum size for input field
bg: Максимален размер на текстовите полета

en: CHAR textarea columns
bg: Колони за CHAR текство поле

en: CHAR textarea rows
bg: Редове за CHAR текство поле

en: Check config file permissions
bg: Проверка на правата върху конфигурационния файл

en: Compress on the fly
bg: Компресиране в движение

en: Confirm DROP queries
bg: Потвърждаване DROP заявки

en: Debug SQL
bg: Трасиране SQL

en: Paper size
bg: Размер на хартията

en: Default database tab
bg: Подпрозорец по подразбиране за БД

en: Default server tab
bg: Подпрозорец по подразбиране за сървъри

en: Default table tab
bg: Подпрозорец по подразбиране за таблици

en: Enable autocomplete for table and column names
bg: Включване на автоматично допълване на имена на таблици и колони

en: Show column comments
bg: Показване на коментари към таблицата

en: Hide table structure actions
bg: Скриване на действията за промяна на структурата

en: Default transformations for Hex
bg: Трансформации по подразбиране за Hex

en: Default transformations for Substring
bg: Трансформации по подразбиране за Substring

en: Default transformations for Bool2Text
bg: Трансформации по подразбиране за Bool2Text

en: Default transformations for External
bg: Трансформации по подразбиране за External

en: Default transformations for PreApPend
bg: Трансформации по подразбиране за PreApPend

en: Default transformations for DateFormat
bg: Трансформации по подразбиране за DateFormat

en: Default transformations for Inline
bg: Трансформации по подразбиране за Inline

en: Default transformations for TextImageLink
bg: Трансформации по подразбиране за TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
bg: Трансформации по подразбиране за TextLink

en: Display servers as a list
bg: Показване на сървърите в списък

en: Disable multi table maintenance
bg: Забрана на избора на много таблици за профилактика

en: Maximum execution time
bg: Максимално време за изпълнение

en: Save as file
bg: Изпращане

en: Character set of the file
bg: Знаков набор на файла

en: Format
bg: Формат

en: Compression
bg: Компресия

en: Put columns names in the first row
bg: Поставяне имената на полетата в първи ред

en: Columns enclosed with
bg: Колоните са оградени от

en: Columns escaped with
bg: Колоните са избегнати с

en: Replace NULL with
bg: Замяна NULL с

en: Remove CRLF characters within columns
bg: Премахване CRLF знаци от колони

en: Columns terminated with
bg: Колоните завършват с

en: Lines terminated with
bg: Редовете завършват с

en: Excel edition
bg: Excel версия

en: Database name template
bg: Шаблон за име на БД

en: Server name template
bg: Шаблон за име на сървър

en: Table name template
bg: Шаблон за име на таблица

en: Dump table
bg: Схема на таблица

en: Include table caption
bg: Включване на заглавие на таблицата

en: Comments
bg: Коментари

en: Table caption
bg: Заглавие на таблицата

en: Continued table caption
bg: Продължение на заглавието на таблицата

en: Label key
bg: Етикет на ключа

en: Export method
bg: Метод за експортиране

en: Save on server
bg: Запазване на сървъра

en: Overwrite existing file(s)
bg: Презаписване на съществуващите файл(ове)

en: Export as separate files
bg: Експортиране като отделни файлове

en: Add AUTO_INCREMENT value
bg: Добавяне AUTO_INCREMENT стойност

en: Enclose table and column names with backquotes
bg: Ограждане на имената на таблици и полета с обратни апострофи

en: SQL compatibility mode
bg: Режим на съвместимост на SQL

en: Creation/Update/Check dates
bg: Създаване/Обновяване/Проверка на дати

en: Use delayed inserts
bg: Използване на отложени вмъквания

en: Disable foreign key checks
bg: Забрана на проверките за външен ключ

en: Export views as tables
bg: Експортиране на изгледи (views) като таблици

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
bg: Експортиране на свързани метаданни от конфигурацията за съхранение на phpMyAdmin

en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
bg: Използване на шестнадесетични стойности за BINARY и BLOB

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
bg: Добавяне на IF NOT EXISTS (при създаването на таблицата ще се генерират по-малко ефективни като индекси)

en: %s view
bg: %s изглед

en: Use ignore inserts
bg: Използване на INSERT IGNORE

en: Syntax to use when inserting data
bg: Използван синтаксис при вмъкване на данни

en: Maximal length of created query
bg: Максимална дължина на създадената заявка

en: Export type
bg: Тип експорт

en: Enclose export in a transaction
bg: Изолиране на експорта в транзакция

en: Export time in UTC
bg: Експортиране на време в UTC

en: Foreign key dropdown order
bg: външен ключ

en: Foreign key limit
bg: външен ключ

en: Foreign key checks
bg: Проверки на външен ключ

en: Databases
bg: БД

en: Browse mode
bg: Преглеждане

en: Developer
bg: Разработчик

en: Edit mode
bg: Редактиране

en: Export defaults
bg: Настройки по подразбиране на експорта

en: General
bg: Общи

en: Import defaults
bg: Настройки по подразбиране на импорта

en: Import / export
bg: Импорт / експорт

en: Navigation panel
bg: Панел за навигация

en: Navigation tree
bg: Дърво за навигация

en: Servers
bg: Сървъри

en: Tables
bg: Таблици

en: Main panel
bg: Основен панел

en: Other core settings
bg: Други основни настройки

en: Page titles
bg: Заглавие в браузъра

en: Security
bg: Сигурност

en: Basic settings
bg: Основни настройки

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Server configuration
bg: Сървърна конфигурация

en: Configuration storage
bg: Хранилище за конфигурация

en: Changes tracking
bg: Следене за промени

en: SQL Query box
bg: SQL прозорец за заявки

en: SQL queries
bg: SQL заявки

en: Startup
bg: Начало

en: Database structure
bg: БД структура

en: Table structure
bg: Структура на таблица

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Display relational schema
bg: Показване схема на релациите

en: Text fields
bg: Текстови полета

en: Texy! text
bg: Texy! текст

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Console
bg: Конзола

en: Extra parameters for iconv
bg: Допълнителни параметри за iconv

en: Ignore multiple statement errors
bg: Игнориране на грешките при съставните заявки

en: Enable drag and drop import
bg: Активира импортирането с плъзгане и пускане

en: Partial import: allow interrupt
bg: Частичен импорт: позволява прекъсване

en: Do not abort on INSERT error
bg: Да не се прекъсва операцията при възникване на грешка по време на INSERT

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
bg: Добавяне на ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
bg: Формат на импортирания файл

en: Use LOCAL keyword
bg: Използване на ключовата дума LOCAL

en: Column names in first row
bg: Имена на колони в първи ред

en: Do not import empty rows
bg: Празните редове да не бъдат импортирани

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
bg: Импортиране на валути ($5.00 към 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
bg: Импортиране процентите като десетични числа (12.00% към .12)

en: Partial import: skip queries
bg: Частично импортиране: пропускане на заявки

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
bg: Да не се използва AUTO_INCREMENT за нулеви стойности

en: Read as multibytes
bg: Четене като многобайтови

en: Initial state for sliders
bg: Първоначално състояние за плъзгачите

en: Number of inserted rows
bg: Броят добавени редове

en: Limit column characters
bg: Ограничаване знаците в колона

en: Delete all cookies on logout
bg: Изтриване всички бисквитки при изход

en: Recall user name
bg: Запомняне потребителското име

en: Login cookie store
bg: Съхраняване на бисквитки за вход

en: Login cookie validity
bg: Валидност на бисквитката за вход

en: Bigger textarea for LONGTEXT
bg: По-голямо текстово поле за LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
bg: Максимална дължина на показване на SQL

en: Maximum databases
bg: Максимален брой бази данни

en: Maximum items on first level
bg: Максимален брой елементи на първо ниво

en: Maximum items in branch
bg: Максимален брой елементи в клон

en: Maximum number of rows to display
bg: Максимален брой редове за показване

en: Maximum tables
bg: Максимален брой таблици

en: Memory limit
bg: Ограничение на паметта

en: Show databases navigation as tree
bg: Представяне на навигацията в БД като дърво

en: Navigation panel width
bg: Ширина на навигационния панел

en: Link with main panel
bg: Свързване с главния панел

en: Display logo
bg: Показване лого

en: Logo link URL
bg: Връзка на логото

en: Logo link target
bg: Цел за връзката на логото

en: Display servers selection
bg: Показване избора на сървъра

en: Target for quick access icon
bg: Цел на пиктограмата за бърз достъп

en: Target for second quick access icon
bg: Цел на втората икона за бърз достъп

en: Minimum number of items to display the filter box
bg: Минимален брой елементи за показване на филтър

en: Database tree separator
bg: Разделител на дървото на БД

en: Table tree separator
bg: Разделител на дървото на таблици

en: Maximum table tree depth
bg: Максимална дълбочина на дървото на таблиците

en: Enable highlighting
bg: Включване синтактичното оцветяване

en: Enable navigation tree expansion
bg: Разрешаване разширяването дървото за навигация

en: Show tables in tree
bg: Показване на таблиците в дървото

en: Recently used tables
bg: Последно отваряни таблици

en: Favorite tables
bg: Любими таблици

en: Where to show the table row links
bg: Къде да бъдат показани връзките в ред от таблица

en: Natural order
bg: Естествен ред

en: GZip output buffering
bg: GZip буфериране

en: Default sorting order
bg: Ред за сортиране по подразбиране

en: Persistent connections
bg: Постоянни връзки

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
bg: Липсват таблици от хранилището за конфигурация на phpMyAdmin

en: Protect binary columns
bg: Защитаване на двоичните колони

en: Permanent query history
bg: Постоянна история на заявките

en: Query history length
bg: Дължина на историята на заявки

en: Remember table's sorting
bg: Запомняне сортирането на таблици

en: Repeat headers
bg: Повтаряне на заглавката

en: Allow logins without a password
bg: Разрешаване вход без парола

en: Allow root login
bg: Разрешаване вход с потребител root

en: Authentication type
bg: Тип удостоверяване

en: Bookmark table
bg: Таблица за белязки

en: Compress connection
bg: Компресиране връзката

en: Control user password
bg: Парола на контролен потребител

en: Control user
bg: Контролен потребител

en: Control host
bg: Контролен хост

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
bg: Забрана използването на INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
bg: Скриване БД

en: Logout URL
bg: Адрес за изход

en: Show only listed databases
bg: Показване само на изброените БД

en: Password for config auth
bg: Парола за удостоверяване от настройките

en: Database name
bg: Име БД

en: Server port
bg: Порт на сървъра

en: Recently used table
bg: Последно отваряна таблица

en: Relation table
bg: Таблица за връзка

en: Server socket
bg: Сокет на сървъра

en: Use SSL
bg: Използване SSL

en: Display columns table
bg: Показване таблицата с колоните

en: UI preferences table
bg: Таблица с визуалните настройки

en: Add DROP DATABASE
bg: Добавяне DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
bg: Добавяне DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
bg: Добавяне DROP VIEW

en: Statements to track
bg: Изрази, които да бъдат проследявани

en: Automatically create versions
bg: Автоматично създаване на версии

en: User preferences storage table
bg: Таблица за съхранение на потребителските предпочитания

en: Verbose name of this server
bg: Описателно име на този сървър

en: Allow to display all the rows
bg: Разрешаване показването на всички редове

en: Show password change form
bg: Показване формуляр за смяна на парола

en: Show create database form
bg: Показване формуляр за създаване на БД

en: Show field types
bg: Показване типовете полета

en: Show function fields
bg: Показване поле с функциите

en: Show hint
bg: Показване подсказка

en: Show phpinfo() link
bg: Показване връзка към phpinfo()

en: Show detailed MySQL server information
bg: Показва подробна информация за MySQL сървъра

en: Show SQL queries
bg: Показване на SQL заявките

en: Retain query box
bg: Запазване отворен прозореца за заявки

en: Show statistics
bg: Показване статистика

en: Skip locked tables
bg: Пропускане заключени таблици

en: Edit
bg: Редакция

en: Explain SQL
bg: Обяснение на SQL

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Create PHP code
bg: Създаване на PHP код

en: Textarea columns
bg: Колони в текство поле

en: Textarea rows
bg: Реда в текстово поле

en: Database
bg: DB

en: Default title
bg: Заглавие по подразбиране

en: Server
bg: Сървър

en: Table
bg: Таблица

en: Upload directory
bg: Папка за качване на файлове

en: Version check
bg: Проверка за обновления

en: Show query history at start
bg: Покажи историята на заявката в началото

en: Always expand query messages
bg: Винаги разширите заявки съобщения

en: Switch to dark theme
bg: Превключи на тъмна палитра

en: Group queries
bg: Група заявки

en: Order by
bg: Подредени по

en: Server connection collation
bg: Колация на връзката към сървъра

en: Missing data for %s
bg: Липсващи данни за %s

en: Incorrect value!
bg: Невалидна стойност!

en: unavailable
bg: недостъпно

en: "%s" requires %s extension
bg: "%s" изисква разширението %s

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
bg: Компресираният импорт не работи, поради липсваща функционалност %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
bg: Компресираният експорт не работи, поради липсваща функционалност %s.

en: maximum %s
bg: най-много %s

en: Config authentication
bg: Удостоверяване от настройките

en: HTTP authentication
bg: HTTP удостоверяване

en: Quick
bg: Бърз

en: Custom
bg: Потребителски

en: Structure
bg: Структура

en: Data
bg: Данни

en: CSV for MS Excel
bg: CSV за MS Excel данни

en: Export
bg: Експорт

en: Features
bg: Свойства

en: CSV using LOAD DATA
bg: CSV с LOAD DATA

en: Import
bg: Импорт

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
bg: Промените не бяха запазени, изпратеният конфигурационен формуляр съдържа грешки!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
bg: Текущия файл с настройки (%s) е недостъпен.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
bg: Неподходящи права на файлът с настройки, в него не трябва да може да пише всеки!

en: Failed to read configuration file!
bg: Неуспешно прочитане на кофигурационен файл!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
bg: Това обикновено означава, че има синтактична грешка в него, моля, проверете всички грешки, показани по-долу.

en: Invalid server index: %s
bg: Невалиден индекс на сървър: %s

en: Server %d
bg: Сървър %d

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
bg: Използвайте SSL ако БД сървърът ви го поддържа.

en: You allow for connecting to the server without a password.
bg: Позволено е свързването към сървъра без парола.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
bg: %sZip разархивиране%s изизква функцията (%s), която не е налична.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
bg: %sZip архивиране%s изизква функцията (%s), която не е налична.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
bg: %1$sBzip2 компресирането и разархивирането%2$s изискват функции (%3$s), които не са достъпни на тази система.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
bg: %1$sGzip архивирането и разархивирането%2$s изискват функции (%3$s), които не са достъпни на тази система.

en: no description
bg: няма описание

en: Could not connect to the database server!
bg: Невъзможно свързване със сървъра на базата данни!

en: Invalid authentication type!
bg: Невалиден тип удостоверяване!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
bg: Празно потребителско име при използване на метод за удостоверяване от [kbd]настройките[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
bg: Празно име на сесия при използване на метод [kbd]signon[/kbd] за удостоверяване!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
bg: Празнa URL връзка при използване на метод [kbd]signon[/kbd] за удостоверяване!

en: Incorrect value:
bg: Невалидна стойност:

en: Incorrect IP address: %s
bg: Грешен IP адрес: %s

en: Not a valid port number!
bg: Невалиден номер на порт!

en: Not a positive number!
bg: Не е положително число!

en: Not a non-negative number!
bg: Не е неотрицателно число!

en: Value must be less than or equal to %s!
bg: Стойността трябва да е по-малка или равна на %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
bg[0]: Показване на %1$d отбелязка (общо лични и споделени)
bg[1]: Показване на %1$d отбелязки (общо лични и споделени)

en: No bookmarks
bg: Няма бележки

en: SQL Query Console
bg: SQL конзола

en: No databases selected.
bg: Няма избрани БД.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
bg: Файлът %s не е наличен в тази система, моля посетете %s за повече информация.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
bg: Показване на редове %1$s - %2$s.

en: No tables found in database.
bg: В БД няма таблици.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
bg: Приставките за експортиране не могат да бъдат заредени, моля проверете инсталацията!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
bg: Не могат да бъдат заредени разширенията за импорт, моля проверете инсталацията!

en: The database name is empty!
bg: Името на БД е празно!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
bg: Невъзможно е копирането на БД със същото име. Изберете различно име и опитайте пак.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
bg: БД %1$s беше преименувана на %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
bg: БД %1$s беше копирана като %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
bg: Хранилището за конфигурации на phpMyAdmin е деактивирано. За да разберете защо натиснете %sтук%s.

en: Access denied!
bg: Отказан достъп!

en: Table %s has been emptied.
bg: Таблицата %s беше изчистена.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
bg: Този изглед има поне толкова реда. Погледнете %sдокументацията%s.

en: unknown
bg: непознат

en: Yes
bg: Да

en: No change
bg: Няма промяна

en: Favorite List is full!
bg: Листа с фаворитите е пълен!

en: Tracking data deleted successfully.
bg: Следената дата е изтрита усрешно.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
bg: Версията %1$s беше създадена за избраните таблици, тракинга е активен за тях.

en: No tables selected.
bg: Няма избрани таблици.

en: Database Log
bg: Дневник БД

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
bg: Установена е грешка и е изпратено автоматично съобщение за нея съобразно Вашите настройки.

en: Thank you for submitting this report.
bg: Благодарим Ви за доклада.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
bg: Засечена е грешка; за нея беше създадено съобщение, но то не беше успешно изпратено.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
bg: Ако срещате каквито и да е проблеми, докладвайте ръчно за проблем.

en: You may want to refresh the page.
bg: Препоръчва се да презаредите страницата.

en: Bad type!
bg: Типът е неправилен!

en: Bad parameters!
bg: Грешни параметри!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
bg: Вие сте излезли от един сървър, за да излезете напълно от phpMyAdmin, вие трябва да излезете от всички сървъри.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
bg: Хранилището за конфигурации на phpMyAdmin е недобре настроено и някои разширени функции са деактивирани. За да разберете защо натиснете %sтук%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
bg: Или отидете в раздела "Операции" на всяка база данни, за да го настроите там.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
bg: Вашата настройка на PHP [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] е по-ниска, отколкото валидността на бисквитката в phpMyAdmin. Поради това, Вашата сесия ще изтече по-бързо, отколкото е настройката в phpMyAdmin.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
bg: Логин бисквитка е по-ниска, отколкото валидност бисквитка конфигурирана в PhpMyAdmin, защото от това, данните за вход ще изтече по-рано от конфигурирана в PhpMyAdmin.

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
bg: Директорията [code]config[/code], която се използва от инсталационния скрипт, все още съществъва в phpMyAdmin директорията. Силно се препоръчва да я изртиете след конфигурирането на phpMyAdmin. В противен случай сигурността на сървъра Ви е компрометирана, защото неоторозирани лица могат да свалят конфигурационните Ви файлове.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
bg: Сървърът е с кръпка Suhosin. Прочетете %sдокументацията%s за възможни проблеми.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
bg: Разширението mbstring на PHP не е открито и изглежда използвате многобайтов символен набор. Без това разширение phpMyAdmin не може да разделя правилно низове и това може да доведе до неочаквани резултати.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
bg: Добавката curl не е намерена и allow_url_fopen е деактивирано. Заради това някои дейности като сигнализиране за грешки или проверка на версия са също деактивирани.

en: Incomplete params
bg: Непълни параметри

en: Succeeded
bg: Успешно

en: Failed
bg: Неуспешно

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
bg: Вероятно сте направили опит да качите твърде голям файл. Моля, обърнете се към %sдокументацията%s за да намерите начин да избегнете това ограничение.

en: Showing bookmark
bg: Показване на белязка

en: The bookmark has been deleted.
bg: Белязката беше изтрита.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
bg: Не бяха получени данни за импорт. Или не е изпратен файл, или файлът е бил по-голям от разрешеното в конфигурацията на PHP. Вижте [doc@faq1-16]ЧЗВ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
bg[0]: Импортирането приключи успешно, беше изпълнена %d заявка.
bg[1]: Импортирането приключи успешно, бяха изпълнени %d заявки.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
bg: Времето за изчакване на скрипта изтече, ако искате да завършите импорта,моля пуснете (%s) отново същия файл (%s) и той ще си продължи.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
bg: Въпреки това при последното изпълнение никакви данни не постъпиха, това обикновено означава, че phpMyAdmin няма да бъде в състояние да завърши този импорт, освен ако не бъдат увеличени времевите ограничения в PHP.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
bg: "DROP DATABASE" заявката е забранена.

en: Could not load the progress of the import.
bg: Невъзможност да се зареди прогрес (ход) на импорта.

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Do you really want to execute "%s"?
bg: Наистина ли искате да изпълните "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
bg: Вие ще УНИЩОЖИТЕ цяла БД!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again
bg: Не може да зададете същото име. Променете името и опитайте отново

en: You are about to DESTROY a complete table!
bg: Вие ще УНИЩОЖИТЕ цяла таблица!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
bg: Вие ще ИЗПРАЗНИТЕ цяла таблица!

en: Delete tracking data for this table?
bg: Изтриване на тракинг информация за тази таблица?

en: Delete tracking data for these tables?
bg: Изтриване на тракинг информация за тази таблица?

en: Delete tracking data for this version?
bg: Изтриване на проследената информация за тази версия?

en: Delete tracking data for these versions?
bg: Изтриване на проследената информация за тази версии?

en: Delete entry from tracking report?
bg: Изтриване на информационен запис за следене?

en: Deleting tracking data
bg: Изтриване информацията за следене

en: Dropping Primary Key/Index
bg: Изтриване на първичен ключ/индекс

en: Dropping Foreign key.
bg: Изтриване на външен ключ/индекс.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
bg: Операцията може да продължи дълго. Да продължи ли въпреки това?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете потребителска група "%s"?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете записаното търсене: "%s"?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
bg: Имате незаписани промени; наистина ли искате да напуснете тази страница?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
bg: Опитвате се да намалите броя на редовете, но в тях има данни, които ще бъдата загубени. Искате ли да продължите?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
bg: Наистина ли искате да възстановите избраните потребители?

en: Do you really want to delete this central column?
bg: Наистина ли искате да изтриете централната колона: "%s"?

en: Do you really want to delete the selected items?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраното?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
bg: Наистина ли искате да ПРЕМАХНЕТЕ избраните дялове? Това ще ИЗТРИЕ също и данните към избраните дялове!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
bg: Наистина ли искате да отрежете избрания дял?

en: Do you really want to remove partitioning?
bg: Наистина ли искате да премахнете избрания дял?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
bg: Операцията ще опита да конвертира вашите данни към нова колация. В редки случаи, особено когато даден знак не съществува, процесът може да доведе до неправилно изобразяване на данните в новата колация; в този случай ние предлагаме да се върнете към първоначалната колация и да се обърнете към съветите на

en: Garbled Data
bg: Размесени данни

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
bg: Сигурни ли сте, че искате да смените сверката и да преобразувате данните?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
bg: Чрез тази операция, MySQL опитва да съпостави стойностите на данните между различните параметри за сравнение. Ако наборът от символи е несъвместим, това може да доведе до загуба на данни и загубените дани може да <b>НЕМОГАТ</b> да се възстановят с проста обратна смяна на сравнението на колоната. <b>За да преобразувате съществуващите данни, се препоръчва да използвате възможността за редактиране на колона/колони (връзка «Промяна») на страницата за структура на таблицата.</b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
bg: Сигурни ли сте че желаете да смените всички сверки на колони и да преобразувате данните?

en: Save & close
bg: Запис & Затваряне

en: Reset
bg: Изчистване

en: Reset all
bg: Нулиране на всички

en: Missing value in the form!
bg: Липсва стойност в поле от формуляра!

en: Select at least one of the options!
bg: Изберете поне една от опциите!

en: Please enter a valid number!
bg: Моля, въведете валиден номер на порт!

en: Please enter a valid length!
bg: Моля, въведете валидна дължина!

en: Add index
bg: Добавяне на индекс

en: Edit index
bg: Редактиране индекс

en: Add %s column(s) to index
bg: Добавяне на %s колона(и) към индекса

en: Create single-column index
bg: Създаване на индекс на една колона

en: Create composite index
bg: Създаване на композитен индекс

en: Composite with:
bg: Комбинация от:

en: Please select column(s) for the index.
bg: Моля, изберете колона(и) за индекса.

en: Preview SQL
bg: Преглед на SQL

en: Simulate query
bg: Симулиране на заявка

en: Matched rows:
bg: Съвпадащи редове:

en: SQL query:
bg: SQL заявка:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
bg: Стойности на Y

en: Please enter the SQL query first.
bg: Моля, въведете първо SQL заявката.

en: The host name is empty!
bg: Името на хоста е празно!

en: The user name is empty!
bg: Потребителското име е празно!

en: The password is empty!
bg: Паролата е празна!

en: The passwords aren't the same!
bg: Паролата не е същата!

en: Removing Selected Users
bg: Изтриване на маркираните потребители

en: Close
bg: Затваряне

en: Template was created.
bg: Шаблонът беше създаден.

en: Template was loaded.
bg: Шаблонът бе зареден.

en: Template was updated.
bg: Шаблонът бе обновен.

en: Template was deleted.
bg: Шаблонът бе изтрит.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
bg: Друго

en: Connections / Processes
bg: Връзки / Процеси

en: Local monitor configuration incompatible!
bg: Локалната настройка на наблюдателя е несъвместима!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
bg: Настройките с подредбата на диаграми в локалното хранилище на браузъра са несъвместими с новата версия на диалога за проследяване. Много вероятно е те да не работят вече. Моля нулирайте настройките до тези по подразбиране в меню <i>Настройки</i>.

en: Query cache efficiency
bg: Ефикасност на буфера за заявки

en: Query cache usage
bg: Използване на буфера за заявки

en: Query cache used
bg: Използвано от буфера за заявки

en: System CPU usage
bg: Натоварване на процесора

en: System memory
bg: Системна памет

en: System swap
bg: Системен swap

en: Average load
bg: Средно натоварване

en: Total memory
bg: Общо памет

en: Cached memory
bg: Памет в буфери

en: Buffered memory
bg: Буферирана памет

en: Free memory
bg: Свободна памет

en: Used memory
bg: Използвана памет

en: Total swap
bg: Всичкия swap

en: Cached swap
bg: Кеширан swap

en: Used swap
bg: Използван swap

en: Free swap
bg: Свободен swap

en: Bytes sent
bg: Байта изпратени

en: Bytes received
bg: Байта получени

en: Connections
bg: Връзки

en: Processes
bg: Процеси

note: l10n: shortcuts for Byte
en: B
bg: Б

note: l10n: shortcuts for Kilobyte
en: KiB
bg: КБ

note: l10n: shortcuts for Megabyte
en: MiB
bg: МБ

note: l10n: shortcuts for Gigabyte
en: GiB
bg: ГБ

note: l10n: shortcuts for Terabyte
en: TiB
bg: ТБ

note: l10n: shortcuts for Petabyte
en: PiB
bg: ПБ

note: l10n: shortcuts for Exabyte
en: EiB
bg: ЕБ

en: %d table(s)
bg: %d таблица(и)

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
bg: Запитвания

en: Traffic
bg: Трафик

en: Settings
bg: Настройки

en: Add chart to grid
bg: Добавяне диаграма към мрежата

en: Please add at least one variable to the series!
bg: Моля добавете поне една променлива към сериите!

en: None
bg: Няма

en: Resume monitor
bg: Подновяване на наблюдателя

en: Pause monitor
bg: Bременно спиране на наблюдателя

en: Start auto refresh
bg: Стартиране на самоопресняване

en: Stop auto refresh
bg: Спиране на самоопресняване

en: general_log and slow_query_log are enabled.
bg: general_log и slow_query_log са разрешени.

en: general_log is enabled.
bg: general_log е разрешен.

en: slow_query_log is enabled.
bg: slow_query_log е разрешен.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
bg: slow_query_log и general_log са забранени.

en: log_output is not set to TABLE.
bg: на log_output не е зададено TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
bg: на log_output е зададено TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
bg: slow_query_log е разрешено, но сървъра вписва в дневника само заявки, отнемащи повече от %d секунди. Препоръчително е да зададете на long_query_time 0-2 секунди, в зависимост от вашата система.

en: long_query_time is set to %d second(s).
bg: long_query_time е зададено на %d секунда(и).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
bg: Следните настройки ще бъдат приложени глобално и ще бъдат върнати по подразбиране след рестарт на сървъра:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
bg: Задаване на log_output на %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
bg: Включване %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
bg: Изключване %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
bg: Задаване на long_query_time на %d секунди.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
bg: Не може да променяте тези променливи. Моля, влезте като root или се обърнете към администратор.

en: Change settings
bg: Промяна настройки

en: Current settings
bg: Текущи настройки

en: Chart title
bg: Заглавие на диаграмата

note: l10n: As in differential values
en: Differential
bg: Диференциални

en: Divided by %s
bg: Разделени с %s

en: Unit
bg: Единица

en: From slow log
bg: От дневника за бавни заявки

en: From general log
bg: От общия дневник

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
bg: Базата данни е непозната за тази заявка в логовете на сървъра.

en: Analysing logs
bg: Зареждане дневници

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
bg: Анализиране и зареждане на дневници. Ще отнеме малко време.

en: Cancel request
bg: Отмяна на заявката

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
bg: Тази колона показва броят на еднаквите заявки групирани заедно. Обаче самата SQL заявка е използвана като критерий за групиране и другите атрибути на заявката, като начало на изпълнението, може да са различни.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
bg: Тъй като е избрано групиране на заявки за вмъкване, такива към същата таблица също ще са групирани заедно, без оглед на вмъкваните данни.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
bg: Данните заредени. Заявки изпълнени в този времеви интервал:

en: Jump to Log table
bg: Към таблицата-дневник

en: No data found
bg: Няма данни

en: Log analysed, but no data found in this time span.
bg: Дневникът е проверен, но няма заявки изпълнени в този времеви интервал.

en: Analyzing…
bg: Анализиране…

en: Explain output
bg: Обяснение на изхода

en: Status
bg: Състояние

en: Time
bg: Време

en: Total time:
bg: Общо време:

en: Profiling results
bg: Резултат от профилиране

[ctx: Display format]
en: Table
bg: Таблица

en: Chart
bg: Диаграма

[ctx: Alias]
en: Database
bg: База Данни

[ctx: Alias]
en: Table
bg: Таблица

[ctx: Alias]
en: Column
bg: Колона

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
bg: Опции за филтриране на таблица-дневник

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
bg: Филтър

en: Filter queries by word/regexp:
bg: Филтриране заявки по дума/регулярен израз:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
bg: Групиране на заявките и игнориране на променливата информация в WHERE клаузите

en: Sum of grouped rows:
bg: Брой групирани редове:

en: Total:
bg: Общо:

en: Loading logs
bg: Зареждане на дневници

en: Monitor refresh failed
bg: Опресняването на монитора се провали

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
bg: При поискване на новата диаграма сървъра върна невалиден отговор. Най-вероятно това се дължи на изтекла сесия. Презареждане страницата и ново удостоверяване трябва да помогне.

en: Reload page
bg: Презареждане страницата

en: Affected rows:
bg: Засегнати редове:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
bg: Грешка в конфигурационен файл. Изглежда не е валиден JSON код.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
bg: Създаването на силмолна таблица с въведеното кодиране се провали. Пренастройка към кодирането по подразбиране…

en: Import monitor configuration
bg: Импорт настройки за наблюдателя

en: Please select the file you want to import:
bg: Изберете файла, който искате да импортирате:

en: Please enter a valid table name.
bg: Моля, въведете валидно име на таблица.

en: Please enter a valid database name.
bg: Моля, въведете валидно име на БД.

en: No files available on server for import!
bg: На сървъра няма налични файлове за импорт!

en: Analyse query
bg: Анализиране заявка

en: Formatting SQL…
bg: Форматиране на SQL…

en: No parameters found!
bg: Не са намерени параметри!

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Page-related settings
bg: Страница-свързани настройки

en: Apply
bg: Прилагане

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Request aborted!!
bg: Искането е отказано!

en: Processing request
bg: Обработка на заявката

en: Request failed!!
bg: Заявката се провали!

en: Error in processing request
bg: Грешка при обработка на заявката

en: Error code: %s
bg: Код за грешка: %s

en: Error text: %s
bg: Текст на грешката: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
bg: Изглежда е загубена връзката със сървъра. Моля, проверете мрежовата връзка и състоянието на сървъра.

en: No accounts selected.
bg: Няма избрани акаунти.

en: Dropping column
bg: Изтриване на колона

en: Adding primary key
bg: Добавяне на първичен ключ

en: Click to dismiss this notification
bg: Щракнете, за да скриете това съобщение

en: Renaming databases
bg: Преименуване БД

en: Copying database
bg: Копиране БД

en: Changing charset
bg: Промяна знаков набор

en: No
bg: Не

en: Enable foreign key checks
bg: Включване на проверките за външен ключ

en: Failed to get real row count.
bg: Неточно преброяване на редовете.

en: Searching
bg: Търсене

en: Hide search results
bg: Скриване резултати от търсенето

en: Show search results
bg: Показване резултати от търсенето

en: Browsing
bg: Прелистване

en: Deleting
bg: Изтриване

en: Delete the matches for the %s table?
bg: Изтриване на съвпаденията от таблицата %s?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
bg: Дефиницията на съхранена процедура трябва да съдържа израз RETURN!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
bg: Никаква рутина е изнесена. Нужните привилегии може би липсват.

en: Values for column %s
bg: Стойности за колоната %s

en: Values for a new column
bg: Стойности за нова колона

en: Enter each value in a separate field.
bg: Въвеждайте всяка стойност в отделно поле.

en: Add %d value(s)
bg: Добавяне %d стойност(и)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
bg: Заб.: Ако файлът съдържа няколко таблици, те ще бъдат обединени.

en: Hide query box
bg: Скриване формата за заявки

en: Show query box
bg: Показване формата за заявки

en: Delete
bg: Изтриване

en: %d is not valid row number.
bg: %d не е валиден номер на ред.

en: Browse foreign values
bg: Разглеждане на външни стойности

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
bg: Няма запазена заявка. Зарежда се заявката по подразбиране.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
bg: Имате запазена заявка. Кликнете 'Зареждане на запазена заявка' за да я заредите.

en: Variable %d:
bg: Променлива %d:

en: Pick
bg: Изберете

en: Column selector
bg: Избор на колона

en: Search this list
bg: Търсене в този списък

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
bg: Няма колони в централният списък. Уверете се, че списъкът от Централни колони на базата данни %s има колони, които не присъстват в настоящата таблица.

en: See more
bg: Вижте повече

en: Add primary key
bg: Добавяне на първичен ключ

en: Primary key added.
bg: Беше добавен главен ключ.

en: Taking you to next step…
bg: Към следващата стъпка…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
bg: Първата стъпка на нормализация завърши за таблица '%s'.

en: End of step
bg: Край на стъпката

en: Second step of normalization (2NF)
bg: Втора стъпка на нормализация (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
bg: Готово

en: Confirm partial dependencies
bg: Потвърждаване на частичната зависимост

en: Selected partial dependencies are as follows:
bg: Избраните частични зависимостити са следните:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
bg: Забележка: а, б -> D, F предполага стойности на колони А и В се комбинират заедно могат да се определят стойностите на колона г и колона е.

en: No partial dependencies selected!
bg: Няма избрани частични зависимости!

en: Back
bg: Назад

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
bg: Покажи ми възможните частични зависимости, базирани на данните в таблицата

en: Hide partial dependencies list
bg: Скриване на листа с частичните зависимости

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
bg: Облегнете се! Може да отнеме няколко секунди, в зависимост от размера на данните и броя на колоните в таблицата.

en: Step
bg: Стъпка

en: The following actions will be performed:
bg: Следните действия ще бъдат изпълнени:

en: DROP columns %s from the table %s
bg: ИЗТРИВАНЕ на колона/и %s от таблицата %s

en: Create the following table
bg: Създаване на следната таблица

en: Third step of normalization (3NF)
bg: Трета стъпка на нормализация (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
bg: Потвърждаване на преходните зависимости

en: Selected dependencies are as follows:
bg: Избраните зависимости са следните:

en: No dependencies selected!
bg: Няма избрани зависимости!

en: Save
bg: Запазване

en: Hide search criteria
bg: Скриване критерий за търсене

en: Show search criteria
bg: Показване критерий за търсене

en: Column maximum:
bg: Максимум колони:

en: Column minimum:
bg: Минимум колони:

en: Hide find and replace criteria
bg: Скриване параметрите за търсене и заместване

en: Show find and replace criteria
bg: Показване параметрите за търсене и заместване

en: Each point represents a data row.
bg: Всяка точка представлява ред.

en: Hovering over a point will show its label.
bg: Посочване на точка ще покаже етикета ѝ.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
bg: За да увеличите, изберете част от диаграмата с мишката.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
bg: Щракнете върху връзката за възстановяване на мащабирането, за да се върнете в състоянието по подразбиране.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
bg: Кликнете върху точката с данните, за да видите и евентуално промените реда.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
bg: Плотът може да се преоразмерява, като го дръпнете за долния десен ъгъл.

en: Select two columns
bg: Изберете две колони

en: Select two different columns
bg: Изберете две различни колони

en: Data point content
bg: Съдържание на точката с данни

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Copy
bg: Копиране

en: Point
bg: Точка

en: Point %d
bg: Точка %d

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Geometry
bg: Геометрия

en: Inner ring
bg: Вътрешен пръстен

en: Outer ring
bg: Външен контур

en: Add a point
bg: Добавяне на точка

en: Add an inner ring
bg: Добавяне на вътрешен пръстен

en: Do you want to copy encryption key?
bg: Искате ли да копирате криптиращия ключ?

en: Encryption key
bg: Криптиращ ключ

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
bg: MySQL потвърждава допълнителните стойности не избрани от плъзгачът; посочете тези стойности директно ако желаете

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
bg: MySQL потвърждава допълнителните стойности не избрани от дата-избирачът; посочете тези стойности директно ако желаете

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
bg: Показва, че сте направили промени в тази страница; ще бъде попитани за потвърждение преди да откажете промените

en: Select referenced key
bg: Изберете съотнесен ключ

en: Select Foreign Key
bg: Избор чужд ключ

en: Please select the primary key or a unique key!
bg: Моля изберете главен или уникален ключ!

en: Choose column to display
bg: Изберете колона за показване

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
bg: Не сте записали промените в оформлението. Те ще бъдат загубени, ако не ги запазите. Искате ли да продължите?

en: value/subQuery is empty
bg: value/subQuery е празна

en: Add tables from other databases
bg: Добавете таблици от други бази данни

en: Page name
bg: Име на страница

en: Save page
bg: Записване на страница

en: Save page as
bg: Записване на страница като

en: Open page
bg: Отвори страница

en: Delete page
bg: Изтриване на страница

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Please select a page to continue
bg: Моля изберете страница, за да продължите

en: Please enter a valid page name
bg: Моля, въведете валидно име на страница

en: Do you want to save the changes to the current page?
bg: Искате ли да запишете промените на текущата страница?

en: Successfully deleted the page
bg: Изтриването на страницата е успешно

en: Export relational schema
bg: Експорт на релационна схема

en: Modifications have been saved
bg: Промените бяха запазени

en: %d object(s) created.
bg: %d обект(а) бяха създадени.

en: Column name
bg: Име на колона

en: Submit
bg: Изпълнение

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
bg: Редактирали сте данни и те не са запазени. Наистина ли искате да напуснете страницата преди запазването им?

en: Drag to reorder.
bg: Завличане за промяна на подредбата.

en: Click to sort results by this column.
bg: Кликнете за сортиране на резултата по тази колона.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
bg: Shift+кликване за добавяне на колоната в ORDER BY клаузата или за превключване на ASC/DESC.<br>- Control+кликване за премахване на колоната от ORDER BY клаузата

en: Click to mark/unmark.
bg: Щракване за маркиране/отмаркиране.

en: Double-click to copy column name.
bg: Щракнете двукратно за копиране името на колона.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
bg: Кликнете падащата стрелка,<br>за да превключите видимостта на колоните.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
bg: Тази таблица не съдържа уникална колона. Функциите, свързани с мрежата за редакция, отметката, връзките редактиране, копиране и изтриване може да не работят след запазване.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
bg: Моля въведете валиден шеснадесетичен низ. Валидни символи са 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
bg: Наистина ли искате да видите всички редове? За една голяма таблица, това може да блокира браузъра.

en: Original length
bg: Първоначална дължина

en: cancel
bg: Отмяна

en: Aborted
bg: Прекъснати

en: Success
bg: Успех

en: Import status
bg: Състояние на импорта

en: Drop files here
bg: Пуснете файловете тук

en: Select database first
bg: Първо избетере база данни

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
bg: Можете да редактирате повече стойности<br>с двойно кликване върху тях.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
bg: Можете да редактирате повече стойности<br>като кликнете върху тях.

en: Go to link:
bg: Към връзка:

en: Generate password
bg: Генериране на парола

en: Generate
bg: Генериране

en: Change password
bg: Смяна на паролата

en: More
bg: Още

en: Show panel
bg: Показване на панела

en: Hide panel
bg: Скриване на панела

en: Unlink from main panel
bg: Премахване от главния панел

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
bg: Налична е нова версия на phpMyAdmin и трябва да обмислите обновяване. Новата версия е %s, излязла на %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
bg: , последната стабилна версия:

en: up to date
bg: актуално

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
bg: Възникнала е грешка фатална JavaScript. Бихте ли искали да изпратите доклад за грешка?

en: Change report settings
bg: Промяна на настройки за доклади

en: Show report details
bg: Показване детайли за доклада

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
bg: Вашият износ е непълна, поради нисък изпълнение срок на ниво PHP!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
bg: Внимание: форма на тази страница има повече от %d полета. При подаването, някои от полетата могат да бъдат пренебрегнати, поради max_input_vars конфигурацията на PHP.

en: Some errors have been detected on the server!
bg: Засечени са някой грешки на сървъра!

en: Please look at the bottom of this window.
bg: Моля погледнете в края на този прозорец.

en: Ignore All
bg: Игнориране на всички

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
bg: Според настройките си, те се подава в момента, моля, бъдете търпеливи.

en: Successfully copied!
bg: Успешно копирано!

en: Copying failed!
bg: Копирането пропадна!

en: Execute this query again?
bg: Изпълняване на заявката отново?

en: Do you really want to delete this bookmark?
bg: Наистина ли искате да изтриете отметката: "%s"?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
bg: Възникнаха грешки при вземане на информация за SQL дебъг.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
bg: %s изпълнени заявки %s пъти %s секунди.

en: %s argument(s) passed
bg: %s аргумент(и) преминали

en: Show arguments
bg: Покажи доводи

en: Hide arguments
bg: Скриване доводи

en: Time taken:
bg: Използвано време:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
bg: Възникна проблем при достъпа до пространството за съхранение на Вашия браузър. Някой дейности могат да не работят правилно. Вероятно браузърът не поддържа съхранение или максимално разрешеният размер е достигнат. Във Файърфокс, повредено хранилище също може да породи този проблем. Изчистване на „Офлайн Уеб Данните“ (Offline Website Data) може да помогне. При Сафари, подобен проблем и често причинен от „Браузване в личне режим“ (Private Mode Browsing).

en: Copy tables to
bg: Копиране на таблици в

en: Add table prefix
bg: Добавяне на представка на таблица

en: Replace table with prefix
bg: Замяна на таблица с представка

en: Copy table with prefix
bg: Копиране на таблицата с представка

en: Extremely weak
bg: Прекалено слаба

en: Very weak
bg: Много слаба

en: Weak
bg: Слаба

en: Good
bg: Добре

en: Strong
bg: Силна

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
bg: Таблица %s вече съществува!

en: Hide
bg: Скриване

en: Show
bg: Показване

[ctx: string types]
en: String
bg: Низ

en: Could not import configuration
bg: Конфигурацията не може да бъде импортирана

en: Two-factor authentication has been configured.
bg: Двуфакторната идентификация е конфигурирана.

en: Rows
bg: Редове

en: Indexes
bg: Индекси

en: Total
bg: Общо

en: Overhead
bg: Загубено място

en: Database %1$s has been created.
bg: Базата данни %1$s беше създадена.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
bg[0]: %1$d БД беше изтрита успешно.
bg[1]: %1$ds БД бяха изтрити успешно.

en: No Privileges
bg: Без права

en: You do not have the privileges to administrate the users!
bg: Не разполагате с права, за да администрирате потребители!

en: User has been added.
bg: Потребител беше добавен.

en: Thread %s was successfully killed.
bg: Нишка %s беше успешно спряна.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
bg: phpMyAdmin не можа да спре нишка %s. Вероятно вече е била затворена.

en: Received
bg: Получени

en: Sent
bg: Изпратени

en: Failed attempts
bg: Неуспешни опити

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
bg: Броят връзки, които са прекъснати, защото клиентът е изчезнал без да затвори правилно връзките.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
bg: Броят неуспешни опити за връзка към MySQL сървъра.

en: How many temporary files mysqld has created.
bg: Броят създадени от mysqld временни файлове.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
bg: Броят вмъкнати посредством INSERT DELAYED редове.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
bg: Брой на четенията на първият запис от индекса. При голяма стойност се подразбира, че сървърът извършва прекалено много пълни сканирания на индекса; например, SELECT col1 FROM foo, при условие, че col1 е индексирано поле.

en: The number of requests to update a row in a table.
bg: Брой заявки за обновяване на ред в таблица.

en: The number of requests to insert a row in a table.
bg: Брой заявки за вмъкване на ред в таблица.

en: The number of log write requests.
bg: Броят на заявки за запис в дневника.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
bg: Броят изтрити редове от InnoDB таблици.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
bg: Броят вмъкнати редове в InnoDB таблици.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
bg: Броят прочетени редове от InnoDB таблици.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
bg: Броят обновени редове в InnoDB таблици.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
bg: Максималният брой едновременно използвани връзки от като е стартиран сървърът.

en: The number of files that are open.
bg: Броят отворени файлове.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
bg: Броят отворени потоци (използва се главно за дневници).

en: The number of tables that are open.
bg: Броят отворени таблици.

en: The amount of free memory for query cache.
bg: Количеството свободна памет за буфер за заявки.

en: The number of cache hits.
bg: Броят попадения в кеш.

en: The number of queries added to the cache.
bg: Броят заявки добавени към буфера.

en: The number of queries registered in the cache.
bg: Броят заявки регистрирани в буфера.

en: The total number of blocks in the query cache.
bg: Общият брой блокове в буфера за заявки.

en: The number of sorted rows.
bg: Броят сортирани редове.

en: The number of currently open connections.
bg: Брой текущо отворени връзки.

en: The number of threads that are not sleeping.
bg: Броят на нишките, които не са спящи.

en: Missing parameter:
bg: Липсващ параметър:

en: Setting variable failed
bg: Неуспешно създаване на променлива

en: Insecure connection
bg: Несигурна връзка

en: Bookmark %s has been created.
bg: Отметката %s беше създадена.

en: Bookmark not created!
bg: Отметката не беше създадена!

en: Table %1$s has been altered successfully.
bg: Таблицата %1$s беше променена.

en: Table %s already exists!
bg: Таблица %s вече съществува!

en: Your SQL query has been executed successfully.
bg: SQL заявката беше изпълнена успешно.

en: No column selected.
bg: Няма избрана колона.

en: Invalid table name
bg: Невалидно име на таблица

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
bg: MySQL върна празен резултат (т.е. нула редове).

en: View
bg: Изглед

en: Error
bg: Грешка

en: Failed to get description of column %s!
bg: Неуспешно получаване на описание на колона %s!

en: Primary
bg: Първичен

en: Index
bg: Индекс

en: The columns have been moved successfully.
bg: Колоните бяха преместени упешно.

en: Query error
bg: Грешка в заявката

en: Tracking of %s is activated.
bg: Проследяването на %s е активно.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
bg: Не разполагате с права, за да се намирате тук!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
bg: Разширението %s липсва. Проверете конфигурацията на PHP.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
bg: Конфигурационното хранилище не е готово за централен списък на колони.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
bg: %1$s не може да се добави, тъй като вече съществува в централния списък!

en: Could not add columns!
bg: Колона неможе да бъде добавена!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
bg: Колона(ите) %1$s не можаха да бъдат премахнати, тъй като те не съществуват в списъка с централни колони!

en: Could not remove columns!
bg: Колоните немога да бъдат изтрити!

en: YES
bg: Да

en: NO
bg: НЕ

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
bg: Грешка: Не може да бъде добавена релация FOREIGN KEY !

en: Error: Relational features are disabled!
bg: Грешка: Релацията е изключена!

en: Error: Internal relationship could not be added!
bg: Грешка: Вътрешната релация не може да бъде добавена!

en: Error: Internal relationship could not be removed!
bg: Грешка: Вътрешната релация не можа да бъде премахната!

en: The following query has failed: "%s"
bg: Следната заявка е неуспешна: "%s"

en: MySQL said:
bg: MySQL отговори:

en: Event %1$s has been modified.
bg: Събитието %1$s беше променено.

en: Event %1$s has been created.
bg: Събитието %1$s беше създадено.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
bg: Възникнаха грешки при обработката на вашата заявка:

en: Add event
bg: Ново събитие

en: Edit event
bg: Редакция събитие

en: You must provide an event name!
bg: Трябва да дадете име на събитието!

en: You must provide a valid interval value for the event.
bg: Трябва да дадете валидна вътрешна стойност на събитието.

en: You must provide a valid execution time for the event.
bg: Трябва да дадете валиден интервал за изпълнение на събитието.

en: You must provide a valid type for the event.
bg: Трябва да дадете валиден тип на събитието.

en: You must provide an event definition.
bg: Трябва да дадете дефиниция на събитието.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
bg: Съжаляваме, но възстановяването на изтритото събитие е неуспешно.

en: The backed up query was:
bg: Архивираната заявка е:

en: Error in processing request:
bg: Грешка при обработка на заявката:

en: Export of event %s
bg: Експорт на събитието %s

en: Failed to set configured collation connection!
bg: Неуспешно установяване на конфигурираната връзка за колация!

en: Missing connection parameters!
bg: Липсват свързващи параметри!

en: Or:
bg: Или:

en: And:
bg: И:

en: Ins
bg: Вмъкни

en: Del
bg: Изтрий

en: Saved bookmarked search:
bg: Запазени отметки търсене:

en: New bookmark
bg: Нова отбелязка

en: Create bookmark
bg: Изтриване на отбелязка

en: Update bookmark
bg: Обновяване на отбелязка

en: Delete bookmark
bg: Изтриване отбелязка

en: Add routine
bg: Нова процедура

en: Edit routine
bg: Редактиране

en: Invalid routine type: "%s"
bg: Невалиден тип процедура: "%s"

en: Routine %1$s has been created.
bg: Процедура %1$s беше създадена.

en: Routine %1$s has been modified.
bg: Процедурата%1$s беше променена.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
bg: Трябва да дадете име и тип за всеки параметър на процедурата.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
bg: Невалидна посока "%s" подадена като параметър.

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
bg: Трябва да дадете дължина/стойност за параметрите на процедурата от тип ENUM, SET, VARCHAR и VARBINARY.

en: You must provide a valid return type for the routine.
bg: Трябва да дадете валиден тип на данните при изход на процедурата.

en: You must provide a routine name!
bg: Трябва да дадете име на процедурата!

en: You must provide a routine definition.
bg: Трябва да дадете дефиниция на процедурата.

en: Execution results of routine %s
bg: Резултати от изпълнението на процедура %s

en: Execute routine
bg: Изпълнение на процедура

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
bg: Съжаляваме, но възстановяването на изтритата процедура е неуспешно.

en: Export of routine %s
bg: Експорт на процедура %s

en: at least one of the words
bg: поне една от думите

en: as regular expression
bg: като регулярен израз

en: Trigger %1$s has been modified.
bg: Тригерът %1$s беше променен.

en: Trigger %1$s has been created.
bg: Тригерът %1$s беше създаден.

en: Add trigger
bg: Нов тригер

en: Edit trigger
bg: Редакция тригер

en: You must provide a trigger name!
bg: Трябва да дадете име на тригера!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
bg: Трябва да дадете график на тригера!

en: You must provide a valid event for the trigger!
bg: Трябва да дадете събитие на тригера!

en: You must provide a valid table name!
bg: Трябва да зададете валидно име на таблица!

en: You must provide a trigger definition.
bg: Трябва да дадете дефиниция на тригера.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
bg: Съжаляваме, но възстановяването на изтрития тригер е неуспешно.

en: Export of trigger %s
bg: Експорт на тригер %s

[ctx: First page]
en: Begin
bg: Начало

[ctx: Previous page]
en: Previous
bg: Предна

[ctx: Next page]
en: Next
bg: Следваща

[ctx: Last page]
en: End
bg: Последна

en: Partial texts
bg: Частични текстове

en: Full texts
bg: Пълни текстове

en: Descending
bg: Низходящо

en: Ascending
bg: Възходящо

en: The row has been deleted.
bg: Редът беше изтрит.

en: Kill
bg: Спиране

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
bg: Може да има приблизителна стойност. Виж [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Showing rows %1s - %2s
bg: Показване на редове %1s - %2s

en: %1$d total, %2$d in query
bg: %1$d общо, %2$d в питане

en: %d total
bg: %d общо

en: Query took %01.4f seconds.
bg: Заявката отне %01.4f секунди.

en: Link not found!
bg: Връзката не е намерена!

en: Version information
bg: Весия

en: Data home directory
bg: Папка с данни

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
bg: Общата част от пътя до папката с всички InnoDB файлове.

en: Data files
bg: Файлове с данни

en: InnoDB Status
bg: InnoDB Състояние

en: pages
bg: страници

en: Free pages
bg: Свободни страници

en: Dirty pages
bg: Мръсни страници

en: Pages containing data
bg: Страници съдържащи данни

en: Pages to be flushed
bg: Страници за изчистване

en: Busy pages
bg: Заети страници

en: Latched pages
bg: Заключени страници

en: Read requests
bg: Заявки за четене

en: Write requests
bg: Заявки за запис

en: Read misses
bg: Пропуснати прочитания

en: Write waits
bg: Изчаквания за запис

en: Read misses in %
bg: Пропуснати прочитания в %

en: Write waits in %
bg: Изчаквания за запис в %

en: Automatic recovery mode
bg: Режим на автоматично възстановяване

en: Maximum size for temporary sort files
bg: Максимален размер на временните файлове за сортиране

en: Maximum size for temporary files on index creation
bg: Максимален размер на временните файлове при създаване на индекс

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
bg: Ако временният файл, използван за бързо създаване на индекс MyISAM, ще бъде по-голям от използването на 'key cache' с посочена тук стойност, то методът 'key cache' ще бъде предпочетен.

en: Repair threads
bg: Поправка на нишките

en: Sort buffer size
bg: Размер на буфера за сортиране

en: Index cache size
bg: Размер на буфера за индекси

en: Record cache size
bg: Размер на буфера за записи

en: Log cache size
bg: Размер на буфера на дневника

en: Log buffer size
bg: Размер на буфера на дневника

en: Documentation
bg: Документация

en: Too many error messages, some are not displayed.
bg: Твърде много съобщения за грешки, някои не са показани.

en: Report
bg: Доклад

en: Automatically send report next time
bg: Автоматично изпращане на доклад, следващият път

en: Insufficient space to save the file %s.
bg: Недостатъчно свободно пространство за запазване на файла %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
bg: Файлът %s вече съществува на сървъра, сменете името на файла или включете опцията за препокриване.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
bg: Web сървърът няма права за писане върху файла %s.

en: Dump has been saved to file %s.
bg: Схемата беше запазена във файл %s.

en: File was not an uploaded file.
bg: Файлът не е бил качен.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
bg: Качваният файл надвижава директивата upload_max_filesize от php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
bg: Изпратеният файл надхвърля директивата MAX_FILE_SIZE заложена във формата.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
bg: Подаденият файл беше само частично качен.

en: Missing a temporary folder.
bg: Липсва временна папка.

en: Failed to write file to disk.
bg: Неуспешно записване на файл на диска.

en: File upload stopped by extension.
bg: Качването на файлът беше спряно от разширение.

en: Unknown error in file upload.
bg: Неизвестна грешка при качване.

en: File is a symbolic link
bg: Файлът е символична връзка

en: File could not be read!
bg: Файлът не може да бъде прочетен!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
bg: Грешка при преместване на качения файл, виж [doc@faq1-11]ЧЗВ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
bg: Грешка при преместване на качения файл.

en: Cannot read uploaded file.
bg: Каченият файл неможе да бъде прочетен.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
bg: Опитахте се да заредите файл с неподдържана компресия (%s). Или поддръжката ѝ не е реализирана, или е забранена от конфигурацията.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
bg: Функционалността %s се влияе от известен дефект, виж %s

en: SSL is used
bg: SSL се използва

en: Skip Explain SQL
bg: Пропусни Explain SQL

en: Without PHP code
bg: Без PHP код

en: Submit query
bg: Изпълни заявката

en: Profiling
bg: Профилиране

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
bg: Редактиране на място

en: Static analysis:
bg: Статичен анализ:

en: Options
bg: Настройки

en: Go to database: %s
bg: Към БД: %s

en: Edit settings for %s
bg: Редактиране настройките на %s

en: Go to table: %s
bg: Към таблица: %s

en: Structure of %s
bg: Структурата на %s

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
bg: Индексите %1$s и %2$s изглеждат равнозначни и един от двата вероятно може да бъде премахнат.

en: Function
bg: Функция

en: Type
bg: Тип

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
bg: Папката, която сте указали за качване е недостъпна.

en: Or
bg: Или

en: web server upload directory:
bg: директория за качване на уеб сървър:

en: Showing SQL query
bg: Показване на SQL заявкa

en: Ignoring unsupported language code.
bg: Пренебрегване на неподдържан код на език.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
bg: Linting е деактивирано за тази заявка, защото надвишава максималната дължина.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
bg: %1$s (близо <code>%2$s</code>)

en: Browse
bg: Прелистване

en: Search
bg: Търсене

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Privileges
bg: Права

en: Operations
bg: Операции

en: Tracking
bg: Проследяване

en: Triggers
bg: Тригери

en: Database seems to be empty!
bg: БД изглежда празна!

en: Query
bg: Заявка по пример

en: Routines
bg: Процедури

en: Events
bg: Събития

en: Designer
bg: Строител

en: Central columns
bg: Централни колони

en: User accounts
bg: Потребители

en: Binary log
bg: Двоичен дневник

en: Replication
bg: Репликация

en: Variables
bg: Променливи

en: Charsets
bg: Знакови набори

en: Engines
bg: Хранилища

en: Plugins
bg: Добавки

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
bg[0]: %1$d повлиян ред.
bg[1]: %1$d повлияни реда.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
bg[0]: %1$d ред изтрит.
bg[1]: %1$d реда изтрити.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
bg[0]: %1$d ред добавен.
bg[1]: %1$d реда добавени.

en: Groups:
bg: Групи:

en: Events:
bg: Събития:

en: Functions:
bg: Функции:

en: Procedures:
bg: Процедури:

en: Tables:
bg: Таблици:

en: Views:
bg: Изгледи:

en: Could not load class "%1$s"
bg: Не може да бъде зареден класът "%1$s"

en: Columns
bg: Колони

en: Column
bg: Kолона

en: Event
bg: Действие

en: Functions
bg: Функции

en: Procedures
bg: Процедури

en: Views
bg: Изглед

en: Error in processing!
bg: Грешка при обработка!

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
bg: Избраната повтаряща се група е преместена в таблицата '%s'

en: Step 3.
bg: Стъпка 3.

en: Improve table structure (Normalization):
bg: Подобряване на структурата на таблицата (Нормализиране):

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Check
bg: Проверка

en: Optimize
bg: Оптимизиране

en: Repair
bg: Поправяне

en: Drop
bg: Изтриване

en: Can't move table to same one!
bg: Не може да се премести таблицата към себе си!

en: Can't copy table to same one!
bg: Не може да се копира таблицата към себе си!

en: Table %s has been moved to %s.
bg: Таблицата %s беше преместена към %s.

en: Table %s has been copied to %s.
bg: Таблица %s беше копирана в %s.

en: The table name is empty!
bg: Името на таблицата е празно!

en: Error while creating PDF:
bg: Грешка при създаване на PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
bg: Връзката неосъществима: невалидни настройки.

en: Welcome to %s
bg: Добре дошли в %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
bg: Изглежда не се създали конфигурационен файл. Вероятно ще искате да използвате %1$sскрипта за настройки%2$s, за да го създадете.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
bg: phpMyAdmin направи опит да се свърже към MySQL сървъра, но сървъра отхвърли връзката. Трябва да проверите хоста, потребителското име и паролата в config.inc.php файла и да се уверите, че те отговарят на информацията предоставена от администратора на MySQL сървъра.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
bg: Нямате право да влизате в този MySQL сървър!

en: Wrong username/password. Access denied.
bg: Грешно име/парола. Достъп отказан.

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
bg: Входът без парола е забранен от конфигурацията (виж AllowNoPassword)

en: Cannot log in to the MySQL server
bg: Невъзможен вход в MySQL сървъра

en: Format:
bg: Формат:

en: Columns separated with:
bg: Колоните са разделени с:

en: Columns enclosed with:
bg: Колоните са оградени от:

en: Columns escaped with:
bg: Колоните са избегнати с:

en: Lines terminated with:
bg: Редовете завършват с:

en: Replace NULL with:
bg: Замяна NULL с:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
bg: Премахване на символите за нов ред от колоните

en: Excel edition:
bg: Excel версия:

en: structure
bg: структура

en: data
bg: данни

en: structure and data
bg: структура и данни

en: Data dump options
bg: Опции при експортиране на данните

en: Dumping data for table
bg: Схема на данните от таблица

en: Null
bg: Празно

en: Default
bg: По подразбиране

en: Links to
bg: Свързана към

en: Name
bg: Име

en: Definition
bg: Описание

en: Table structure for table
bg: Структура на таблица

en: Content of table @TABLE@
bg: Съдържание на таблица @TABLE@

en: (continued)
bg: (продължение)

en: Structure of table @TABLE@
bg: Структура на таблица @TABLE@

en: Table caption:
bg: Заглавие на таблицата:

en: Table caption (continued):
bg: Заглавие на таблицата (продължение):

en: Label key:
bg: Етикет на ключа:

en: Display foreign key relationships
bg: Показване връзките на външен ключ

en: Display comments
bg: Показване коментари

en: Put columns names in the first row:
bg: Поставяне имената на полетата в първи ред:

en: Host:
bg: Хост:

en: Generation Time:
bg: Време на генериране:

en: Server version:
bg: Версия на сървъра:

en: PHP Version:
bg: Версия на PHP:

en: Database:
bg: База данни:

en: Data:
bg: Данни:

en: Structure:
bg: Структура:

en: Export table names
bg: Експорт имена на таблици

en: Export table headers
bg: Експортиране заглавки на таблици

en: Report title:
bg: Заглавие на доклада:

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
bg: Добавяне на коментар в заглавката (\n нов ред):

en: Add statements:
bg: Добавяне на заявления:

en: Add %s statement
bg: Добавяне на израз %s

en: %s value
bg: %s стойност

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
bg: Вместо <code>INSERT</code> изрази, да се използват:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
bg: включване на имената на полетата във всеки <code>INSERT</code> израз <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Пример: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
bg: включване на няколко реда във всеки <code>INSERT</code> израз<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Пример: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
bg: комбинация от двата горни варианта<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Пример: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
bg: нито един от горните варианти<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Пример: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
bg: Съхраняване на двоичните полета в шестнадесетичен вид <i>(например, "abc" става 0x616263)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
bg: Съхраняване на полета от вида TIMESTAMP в UTC формат<i>(позволява полетата TIMESTAMP да бъдат експортирани и четени от сървъри в различни часови пояси)</i>

en: Metadata for table %s
bg: Метаданни за таблица %s

en: Metadata for database %s
bg: Метаданни за база данни %s

en: Creation:
bg: Създаване:

en: Last update:
bg: Последно обновяване:

en: Last check:
bg: Последна проверка:

en: Error reading structure for table %s:
bg: Грешка при четене на структура за таблица %s:

en: Constraints for dumped tables
bg: Ограничения за дъмпнати таблици

en: Constraints for table
bg: Ограничения за таблица

en: Indexes for table
bg: Индекси за таблица

en: Error reading data for table %s:
bg: Грешка при четене на данните за таблица %s:

en: Table:
bg: Таблица:

en: Column names:
bg: Имена на колони:

en: Column names:
bg: Имена на колони:

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
bg: Не може да се анализира електронна таблица на OpenDocument!

en: The imported file does not contain any data!
bg: Импортираният файл не съдържа никаква информация!

en: SQL compatibility mode:
bg: Режим на съвместимост на SQL:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
bg: Да не се използва <code>AUTO_INCREMENT</code> за нулеви стойности

en: This format has no options
bg: Този формат няма опции

en: Invalid authentication method set in configuration:
bg: Невалиден метод за удостоверяване в конфогурацията:

en: The %s table doesn't exist!
bg: Таблицата %s не съществува!

en: Schema of the %s database - Page %s
bg: Схема на БД %s - страница %s

en: SCHEMA ERROR:
bg: ГРЕШКА В СХЕМАТА:

en: Schema of the %s database
bg: Схема на базата данни %s

en: Relational schema
bg: Релационна схема

en: Table of contents
bg: Съдържание

en: Table comments:
bg: Коментари към таблицата:

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Extra
bg: Допълнително

en: Show color
bg: Показване свят

en: Only show keys
bg: Само ключовете видими

en: Orientation
bg: Посока

en: Landscape
bg: Пейзажно

en: Portrait
bg: Портретно

en: Show grid
bg: Мрежата видима

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
bg: %e %B %Y в %H:%M

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
bg: Показва връзка за сваляне на двоичните данни нa полето. Първата опция е файловото име на двоичния файл, втората опция е вероятното име на полето на реда на таблицата съдържащо файловото име. Ако напишете втора опция, трябва първата ви опция да е установена на празен низ.

en: Displays a link to download this image.
bg: Показва връзка за сваляне на това изображение.

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
bg: Показва натискаема миниатюра. Опции: максимална ширина и височина в пиксели. Запазва оригиналната пропорция.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
bg: Форматира текст като SQL заявка със синтактично оцветяване.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
bg: Показва част от низ. Първата опция е отместването, от което ще се извежда вашият текст (По подразбиране: 0). Втората указва колко текст ще се изведе (По подразбиране: до края на низа). Третата опция указва кои зкаци ще бъдат изведени залепени от края в слъчай на скъсяване (По подразбиране: "…").

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
bg: Показва изображение и връзка на полето съдържащо файлово име. Първата опция е префикс като "https://www.example.com/". Втората опция е ширината в пиксели, третата е височината в пиксели.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
bg: Показва връзката на полето съдържащо файлово име. Първата опция е префикс като "https://www.example.com/". Втората опция е заглавието на връзката.

en: Two-factor authentication failed: %s
bg: Неуспешно двуфакторно удостоверяване: %s

en: Two-factor authentication failed.
bg: Неуспешно двуфакторно удостоверяване.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
bg: Сървърът не отговаря (или местният сокет на сървъра не е конфигуриран правилно).

en: The server is not responding.
bg: Сървърът не отговаря.

en: Please check privileges of directory containing database.
bg: Проверете правата на папката, съдържаща БД.

en: Details…
bg: Подробности…

en: Could not save recent table!
bg: Наскоро отваряната таблице не можа да бъде записана!

en: Could not save favorite table!
bg: Неможе да бъде записана любима таблица!

en: Recent tables
bg: Отваряни таблици

en: Recent
bg: Скорошни

en: Favorites
bg: Любими

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Please provide a name for this bookmarked search.
bg: Моля, посочете име за това търсене с отметки.

en: Missing information to save the bookmarked search.
bg: Липсват информация за записване на търсенето на отбелязки.

en: An entry with this name already exists.
bg: Запис с това име вече съществува.

en: Missing information to delete the search.
bg: Липсва информация за изтриване на търсенето.

en: Missing information to load the search.
bg: Липсва информация за зареждане на търсенето.

en: Error while loading the search.
bg: Грешка при зареждане на търсенето.

en: No privileges.
bg: Няма права.

en: Includes all privileges except GRANT.
bg: Дава всички права освен GRANT.

en: Allows deleting data.
bg: Позволява изтриване на данни.

en: Allows creating new tables.
bg: Позволява създаване на нови таблици.

en: Allows dropping tables.
bg: Позволява изтриване на таблици.

en: Allows creating and dropping indexes.
bg: Позволява създаване и изтриване на индекси.

en: Allows altering the structure of existing tables.
bg: Позволява промяна на структурата на съществуващи таблици.

en: Allows creating new views.
bg: Позволява създаване на изгледи.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
bg: Позволява изпълнение на SHOW CREATE VIEW заявки.

en: Allows reading data.
bg: Позволява четене на данни.

en: Allows inserting and replacing data.
bg: Позволява вмъкване и заменяне на данни.

en: Allows changing data.
bg: Позволява промяна на данни.

en: Allows creating new databases and tables.
bg: Позволява създаване на нови БД и таблици.

en: Allows dropping databases and tables.
bg: Позволява изтриване на БД и таблици.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
bg: Позволява презареждане на настройките и изчистване на буфера на сървъра.

en: Allows shutting down the server.
bg: Позволява спиране на сървъра.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
bg: Позволява импортиране на данни от и експортиране на данни във файлове.

en: Has no effect in this MySQL version.
bg: Няма ефект в тази версия на MySQL.

en: Gives access to the complete list of databases.
bg: Дава достъп до пълния списък на базите данни.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
bg: Позволява връзка, дори ако е достигнат максималния брой на връзки; Изисква се за повечето административни операции, като установяване на глобални променливи или спиране на нишка на други потребители.

en: Allows creating temporary tables.
bg: Позволява създаването на временни таблици.

en: Allows locking tables for the current thread.
bg: Позволява заключване на таблици за текущата нишка.

en: Allows creating stored routines.
bg: Позволява създаване на съхранени процедури.

en: Allows altering and dropping stored routines.
bg: Позволява промяна и изтриване на съхранени процедури.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
bg: Позволява създаване, изтриване и преименуване на потребителски сметки.

en: Allows executing stored routines.
bg: Позволява изпълнение на съхранени процедури.

en: The password for %s was changed successfully.
bg: Паролата на %s беше променена успешно.

en: You have revoked the privileges for %s.
bg: Вие отменихте правата на %s.

en: Revoke
bg: Отменяне

en: Database-specific privileges
bg: Специфични за БД права

en: Table-specific privileges
bg: Специфични за таблицата права

en: No users selected for deleting!
bg: Не за избрани потребители за изтриване!

en: Reloading the privileges
bg: Презареждане на правата

en: The selected users have been deleted successfully.
bg: Избраните потребители бяха изтрити успешно.

en: You have updated the privileges for %s.
bg: Вие променихте правата на %s.

en: No user found.
bg: Няма потребител.

en: Deleting %s
bg: Изтриване на %s

en: The privileges were reloaded successfully.
bg: Правата бяха презаредени успешно.

en: The user %s already exists!
bg: Потребител %s вече съществува!

en: Privileges for %s
bg: Права на %s

en: User
bg: Потребител

en: You have added a new user.
bg: Вие добавихте нов потребител.

en: SQL query
bg: SQL заявка

en: Handler
bg: Манипулатор

en: Query cache
bg: Буфер за заявки

en: Threads
bg: Нишки

en: Temporary data
bg: Временни данни

en: Delayed inserts
bg: Забавени вмъквания

en: Key cache
bg: Буфер за ключове

en: Joins
bg: Свръзки

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Transaction coordinator
bg: Координатор на транзакциите

en: Files
bg: Файлове

en: Flush (close) all tables
bg: Изчистване от буфера (затваряне) на всички таблици

en: Show open tables
bg: Показване отворените таблици

en: Flush query cache
bg: Изчистване на буфера за заявки

en: Host
bg: Хост

en: Command
bg: Команда

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
bg: Неуспешно получаване на версията. Вероятно сте offline или сървърът за обновления не отговаря.

en: No newer stable version is available
bg: Няма по-нова стабилна версия

en: Showing as PHP code
bg: Показване като PHP-код

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
bg: Тази таблица не съдържа уникална колона. Редактирането на мрежа, поставянето на отметки, функциите редактиране, копиране и изтриване не са достъпни. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
bg: Текущата селекция не съдържа уникална колона. Функциите за редактиране на мрежа, редактиране, копиране и изтриване могат да доведат до нежелано поведение. %s

en: Run SQL query/queries on database %s
bg: Изпълнение на SQL заявка/заявки към БД %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
bg: Няма детайлна информация за състоянието на това хранилище на данни.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
bg: %s е хранилището на данни по подразбиране на този MySQL сървър.

en: %s is available on this MySQL server.
bg: %s е разрешен на този MySQL сървър.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
bg: %s е забранено за този MySQL сървър.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
bg: Този MySQL сървър не поддържа хранилището на данни %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
bg: Името на първичния ключ трябва да е "PRIMARY"!

en: Problems with indexes of table `%s`
bg: Проблем с индексите на таблица `%s`

en: Unknown table status:
bg: Неизвестно състояние на таблица:

en: Source database `%s` was not found!
bg: БД-източник `%s` не е намерена!

en: Target database `%s` was not found!
bg: Целевата БД `%s` не е намерена!

en: Invalid database:
bg: Невалидна БД:

en: Invalid table name:
bg: Невалидно име на таблица:

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
bg: Грешка при преименуване на таблица %1$s в %2$s!

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
bg: Таблица %1$s беше преименувана на %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
bg: Таблицата с визуалните настройки не може да бъде запазена!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
bg: Неуспех при почистването на предпочитанията за потребителския интерфейс на таблицата (вижте $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
bg: Не може да се запази собствеността на потребителския интерфейс "%s". Извършените промени няма да бъдат устойчиви, след като опресните тази страница. Моля, проверете дали структурата на таблицата е променена.

en: Can't rename index to PRIMARY!
bg: Индексът не може да бъде преименуван на PRIMARY!

en: No index parts defined!
bg: Не са дефинирани части на индекс!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
bg: Грешка при създаването на външен ключ върху %1$s (проверете типа данни)

en: Error while working with template cache: %s
bg: Грешка при работа с кеша за шаблони: %s

en: Default theme %s not found!
bg: Темата по подразбиране %s не е намерена!

en: Theme %s not found!
bg: Тема %s не е намерена!

en: No valid image path for theme %s found!
bg: Не открито изображение към тема %s!

en: Tracking report
bg: Доклад за следенето

en: No data
bg: Няма данни

en: Structure only
bg: Само структурата

en: Data only
bg: Само данните

en: Structure and data
bg: Структурата и данните

en: SQL execution
bg: Изпълняване на SQL

en: Export as %s
bg: Експорт като %s

en: Data manipulation statement
bg: Израз за манипулация на данни

en: Data definition statement
bg: Израз за дефиниране на данни

en: Structure snapshot
bg: Моментна снимка на структурата

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
bg: Проследяването на %1$s беше включено във версия %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
bg: Проследяването на %1$s беше изключено във версия %2$s.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
bg: 1-байт цяло число, подписано обхват е -128 до 127, неподписан обхват е от 0 до 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
bg: 2-байт цяло число, подписано обхват е -32,768 до 32,767, неподписан обхват от 0 до 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
bg: 3-байт цяло число, подписано обхват е -8,388,608 до 8,388,607, неподписан обхват е от 0 до 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
bg: Едно цяло число от 4 байта, подписано в обхвата, е -2,147,483,648 до 2,147,483,647, неподписан обхват е от 0 до 4,294,967,295

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
bg: Дата, поддържан диапазон е %1$s до %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
bg: Комбинация от дата и час, поддържаният диапазон е %1$s до %2$s

en: A time, range is %1$s to %2$s
bg: Време, диапазонът е %1$s до %2$s

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
bg: Изброяване, избор от списък с до 65535 стойности или специалната стойност за грешка ''

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
bg: Единична стойност, избрана от списък с до 64 възможни

en: A type that can store a geometry of any type
bg: Тип, който може да съхранява геометрия от всякакъв вид

en: A point in 2-dimensional space
bg: Точка в 2-мерното пространство

en: A curve with linear interpolation between points
bg: Крива с линейна интерполация между точки

en: A polygon
bg: Многоъгълник

en: A collection of points
bg: Набор от точки

en: A collection of curves with linear interpolation between points
bg: Колекция от криви с линейна интерполация между точки

en: A collection of polygons
bg: Набор от многоъгълници

en: A collection of geometry objects of any type
bg: Набор от геометрични обекти от всякакъв вид

[ctx: numeric types]
en: Numeric
bg: Цифров

[ctx: date and time types]
en: Date and time
bg: Дата и час

[ctx: spatial types]
en: Spatial
bg: Пространствен

en: The profile has been updated.
bg: Профилът беше обновен.

en: Password is too long!
bg: Паролата е твърде дълга!

en: Could not save configuration
bg: Конфигурацията не може да бъде запазена

en: Max: %s%s
bg: Максимум: %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
bg: яну

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
bg: фев

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
bg: март

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
bg: апр

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
bg: май

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
bg: юни

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
bg: юли

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
bg: авг

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
bg: септ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
bg: окт

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
bg: ное

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
bg: дек

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
bg: пн

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
bg: вт

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
bg: ср

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
bg: чт

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
bg: пт

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
bg: сб

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
bg: %s дена, %s часа, %s минути и %s секунди

en: Users
bg: Потребители

en: Sort
bg: Сортиране

en: Error in ZIP archive:
bg: Грешка в ZIP архива:

en: No files found inside ZIP archive!
bg: Не са открити файлове в ZIP архива!

en: Icons
bg: Икони

en: Text
bg: Текст

en: Both
bg: И двете

en: Nowhere
bg: Никъде

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Disabled
bg: Забранено

en: display column
bg: покажи колона

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Open
bg: Отворен

en: Closed
bg: Затворен

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sunday
bg: неделя

en: Server default
bg: Сървър по подразбиране

en: Enable
bg: Включено

en: Disable
bg: Изключено

en: Quick - display only the minimal options to configure
bg: Бързо - минимум настройки

en: Custom - display all possible options to configure
bg: Потребителско - всички настройки

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
bg: Потребителско - като горното, но без избор бързо/потребителско

en: complete inserts
bg: пълни INSERT-и

en: extended inserts
bg: разширени INSERT-и

en: both of the above
bg: и двете по-горе

en: neither of the above
bg: никое от горните

en: Wrong data
bg: Грешни данни

[ctx: for default]
en: None
bg: Няма

en: As defined:
bg: Дефиниран като:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
bg: Нямате достатъчно права за извършване на тази операция; Моля, вижте документацията за повече подробности

en: Unique
bg: Уникално

en: Fulltext
bg: Пълнотекстово

en: Spatial
bg: Пространствен

en: after %s
bg: след %s

en: Table name
bg: Име на таблица

en: Add
bg: Добави

en: Collation:
bg: Колация:

en: Storage Engine:
bg: Хранилище:

en: Connection:
bg: Връзка:

en: Referenced by %s.
bg: Позовава се на %s.

en: Partition by:
bg: Разделяне от:

en: Partitions:
bg: Дялове:

en: Subpartition by:
bg: Под-дялове от:

en: Subpartitions:
bg: Под-дялове:

en: Comment
bg: Коментар

en: Max rows
bg: Максимален брой редове

en: Length/Values
bg: Дължина/Стойности

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
bg: Ако типа на полето е "enum" или "set", моля въведете стойностите използвайки този формат: 'a','b','c'…<br>Ако е необходимо да сложите обратна черта ("\") или апостроф ("'") между тези стойности, сложите обратна черта пред тях (например: '\\xyz' или 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
bg: За стойностите по подразбиране, моля въведете само една стойност, без обратни черти или апостроф, използвайки следния формат: a

en: Collation
bg: Колация

en: Move column
bg: Преместване колона

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
bg: Моля въведете стойностите за опциите на трансформацията като използвате следния формат: 'a', 100, b,'c'…<br>Ако трябва да поставите обратно наклонена черта ("\") или единична кавичка ("'") между тези стойности, поставете пред тях допълнителна обратно наклонена черта (например '\\xyz' или 'a\'b').

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
bg: Тази настройка е забранена, тя няма да влияе на конфигурацията.

en: Set value: %s
bg: Стойност: %s

en: Restore default value
bg: Стойност по подразбиране

en: Allow users to customize this value
bg: Позволение на потребители да променят стойността

en: Collapse
bg: Колапс

en: Expand
bg: Разширяване

en: Requery
bg: Подзаявка

en: Clear
bg: Изчистване

en: History
bg: SQL изтория

en: Bookmarks
bg: Бележки

en: Press Ctrl+Enter to execute query
bg: Натисни Ctrl+Enter за изпълнение на заявката

en: Press Enter to execute query
bg: Натиснете Enter, за да изпълни заявката

en: Explain
bg: Обяснение

en: Bookmark
bg: Бележки

en: Query failed
bg: Заявката е не успешна

en: Queried time
bg: Време за изпълнение на заявката

en: During current session
bg: По време на текущата сесия

en: ascending
bg: възходящо

en: descending
bg: низходящо

en: Order:
bg: Поръчка:

en: Count
bg: Броене

en: Execution order
bg: Изпълнение на поръчката

en: Order by:
bg: Подредени по:

en: Ungroup queries
bg: Разгрупиране на заявки

en: Show trace
bg: Покажи следа

en: Hide trace
bg: Скрий следа

en: Add bookmark
bg: Добави бележка

en: Label
bg: Етикет

en: Target database
bg: Целева БД

en: Share this bookmark
bg: Сподели тази бележка

en: Set default
bg: Сложи по подразбиране

en: Create version %1$s of %2$s
bg: Създаване на версия %1$s от %2$s

en: Create version %1$s
bg: Създаване на версия %1$s

en: Track these data definition statements:
bg: Проследяване следните изрази за дефиниране на данни:

en: Track these data manipulation statements:
bg: Проследяване следните изрази за манипулиране на данни:

en: Create version
bg: Създаване на версия

en: Add new column
bg: Добавяне на нова колона

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Filter rows
bg: Филтриране на редове

en: Search this table
bg: Търсене в таблицата

en: Add column
bg: Добавяне колона

en: Select a table
bg: Избор на таблица

en: Select a column.
bg: Изберете колона.

en: Click to sort.
bg: Кликнете за сортиране.

en: Action
bg: Действие

en: Number of columns
bg: Брой колони

en: Create
bg: Създаване

en: Database comment:
bg: Коментар към БД:

en: Print
bg: Печат

en: Packed
bg: Опаковани

en: Cardinality
bg: Кардиналност

en: No index defined!
bg: Не е избран индекс!

en: Select all
bg: Маркиране на всички

en: Select "%s"
bg: Изберете "%s"

en: Add an option for column "%s".
bg: Добавяне на опция към колона "%s".

en: Create table
bg: Създаване таблица

en: Reload
bg: Презареждане

en: Help
bg: Помощ

en: Angular links
bg: Ъгловати връзки

en: Direct links
bg: Прави връзки

en: Snap to grid
bg: Прилепване към мрежата

en: Small/Big All
bg: Малки/големи всички

en: Toggle small/big
bg: Превключване на малки/големи

en: Build Query
bg: Построяване на заявка

en: Move Menu
bg: Меню Преместване

en: Hide/Show all
bg: Показване/скриване всички

en: Number of tables:
bg: Брой таблици:

en: Except
bg: Освен

en: Value
bg: Стойност

en: subquery
bg: подзаявка

en: Rename to
bg: Преименуване на

en: New name
bg: Ново име

en: Aggregate
bg: Агрегиране

en: Operator
bg: Оператор

en: Active options
bg: Активни опции

en: Select page
bg: Избор на страница

en: Details
bg: Подробности

en: Event name
bg: Име на събитие

en: Event type
bg: Тип на събитието

en: Change to %s
bg: Промяна на %s

en: Execute at
bg: Изпълнение в

en: Execute every
bg: Изпълнение на всеки

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
bg: Начало

[ctx: End of recurring event]
en: End
bg: Край

en: Check all
bg: Маркиране всички

en: There are no events to display.
bg: Няма събития.

en: Event scheduler status
bg: Състояние на Диспечера на събитията

en: Click to toggle
bg: Щракване за превключване

en: ON
bg: Вкл.

en: OFF
bg: Изкл.

en: Exporting tables from "%s" database
bg: Експорт на таблици от БД "%s"

en: Importing into the database "%s"
bg: Импорт в БД "%s"

en: Multi-table query
bg: Заявка към множество таблици

en: Query by example
bg: Заявка по пример

en: Query window
bg: Прозорец за заявки

en: criteria
bg: критерии

en: Database comment
bg: Коментар към БД

en: New database name
bg: Ново име на БД

en: Remove database
bg: Изтриване БД

en: Database %s has been dropped.
bg: БД %s беше изтрита.

en: Drop the database (DROP)
bg: Изтриване на БД (DROP)

en: CREATE DATABASE before copying
bg: Изпълняване на CREATE DATABASE преди копирането

en: Add constraints
bg: Добавяне ограничения

en: Switch to copied database
bg: Показване на копираната БД

en: Users having access to "%s"
bg: Потребители с достъп до "%s"

en: User name
bg: Потребителско име

en: Grant
bg: Дадени

en: Any
bg: Всеки

en: global
bg: глобален

en: database-specific
bg: специфични за БД

en: wildcard
bg: знак за заместване

en: routine
bg: процедура

en: With selected:
bg: Когато има отметка:

en: Switch to %svisual builder%s
bg: Превключване към %sвизуален строител%s

en: You have to choose at least one column to display!
bg: Изберете поне една колона за показване!

en: Ins:
bg: Инс:

en: And
bg: И

en: Del:
bg: Дел:

en: Column:
bg: Колона:

en: Alias:
bg: Псевдоним:

en: Show:
bg: Показване:

en: Sort:
bg: Сортиране:

en: Sort order:
bg: Подредени по:

en: Criteria:
bg: Критерии:

en: Modify:
bg: Промени:

en: Add/Delete criteria rows:
bg: Добавяне/изтриване на критерии:

en: Add/Delete columns:
bg: Добавяне/изтриване на колони:

en: SQL query on database <b>%s</b>:
bg: SQL заявка към БД <b>%s</b>:

en: Routine name
bg: Име

en: Parameters
bg: Параметри

en: Direction
bg: Посока

en: Add parameter
bg: Нов параметър

en: Remove last parameter
bg: Изтриване на последен параметър

en: Return type
bg: Тип данни при изход

en: Return length/values
bg: Дължина/стойност на данни при изход

en: Return options
bg: Настройки на данни при изход

en: Charset
bg: Знаков набор

en: Security type
bg: Сигурност

en: SQL data access
bg: Достъп до SQL данните

en: Routine parameters
bg: Параметри на процедурата

en: There are no routines to display.
bg: Няма процедури.

en: Returns
bg: Връща

en: ENUM/SET editor
bg: ENUM/SET редактор

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Search in database
bg: Търсене в БД

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
bg: Думи или стойности за търсене (знак за заместване: "%"):

en: Find:
bg: Намери:

en: Words are separated by a space character (" ").
bg: Думите трябва да се разделят с интервал (" ").

en: Inside tables:
bg: В таблици:

en: Unselect all
bg: Размаркиране всички

en: Inside column:
bg: В колона:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
bg[0]: %1$s съвпадение в таблица <strong>%2$s</strong>
bg[1]: %1$s съвпадения в таблица <strong>%2$s</strong>

en: Add prefix
bg: Добавяне на представка

en: %s table | %s tables
bg[0]: %s таблица
bg[1]: %s таблици

en: Sum
bg: Сума

en: Continue
bg: Продължете

en: From
bg: От

en: Check tables having overhead
bg: Маркиране на таблиците със загубено място

en: Empty
bg: Изчистване

en: Table maintenance
bg: Поддръжка на таблицата

en: Analyze table
bg: Анализиране на таблицата

en: Check table
bg: Проверка на таблицата

en: Optimize table
bg: Оптимизация на таблицата

en: Repair table
bg: Поправяне на таблицата

en: Add prefix to table
bg: Добавяне представка към таблица

en: Replace table prefix
bg: Замяна на представката на таблица

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
bg: Това действие може да промени дефиницията на някоя от колоните.[br]Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Options:
bg: Настройки:

en: Do you really want to execute the following query?
bg: Наистина ли искате да изпълните следната заявка?

en: Remove from Favorites
bg: Изтриване от любими

en: Create view
bg: Създаване на изглед

en: Not replicated
bg: Нереплицирана

en: Replicated
bg: Реплицирана

en: in use
bg: ползва се в момента

en: Size
bg: Размер

en: Creation
bg: Дата на създаване

en: Last update
bg: Последно обновление

en: Last check
bg: Последна проверка

en: Tracking is active.
bg: Проследяването е активно.

en: Tracking is not active.
bg: Проследяването е неактивно.

en: Tracked tables
bg: Следени таблици

en: Last version
bg: Последна версия

en: Created
bg: Създаден

en: Updated
bg: Актуализиран

en: active
bg: активен

en: not active
bg: неактивен

en: Delete tracking
bg: Изтриване информацията за следене

en: Versions
bg: Версии

en: Untracked tables
bg: Непроследявани таблици

en: Track table
bg: Следене на таблица

en: Trigger name
bg: Име на тригер

[ctx: Trigger action time]
en: Time
bg: Време

en: There are no triggers to display.
bg: Няма тригери.

en: Save edited data
bg: Съхраняване на редактираните данни

en: Restore column order
bg: Възстановяване на подредбата на колоните

en: Number of rows:
bg: Брой редове:

en: All
bg: Всички

en: Sort by key:
bg: Сортиране по ключ:

en: Relational key
bg: Сроден ключ

en: Show binary contents
bg: Показване на двоичните данни

en: Show BLOB contents
bg: Показване на BLOB-данните

en: Hide browser transformation
bg: Без трансформация от браузъра

en: Well Known Text
bg: Добре познат текст

en: Well Known Binary
bg: Добре позната двоична стойност

en: Query results operations
bg: Операции с резултата от заявката

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Display chart
bg: Диаграма

en: Visualize GIS data
bg: Визуализиране на GIS данни

[ctx: None encoding conversion]
en: None
bg: Няма

en: Convert to Kana
bg: Превърни на Кана

en: Submit error report
bg: Представи доклад за грешка

en: Send error report
bg: Изпрати доклад за грешка

en: Export templates:
bg: Експортиране на шаблони:

en: Export method:
bg: Метод за експортиране:

en: Quick - display only the minimal options
bg: Бързо - минимум настройки

en: Custom - display all possible options
bg: Потребителско - всички настройки

en: Rows:
bg: Редове:

en: Dump all rows
bg: Схема на всички редове

en: Dump some row(s)
bg: Схема на ред(ове)

en: Row to begin at:
bg: Ред започва от:

en: Output:
bg: Изход:

en: Select database:
bg: Изберете база данни:

en: Select table:
bg: Изберете таблица:

en: Select column:
bg: Изберете колона:

en: Use %s statement
bg: Използване на израз %s

en: View output as text
bg: Показване на изхода като текст

en: Save output to a file
bg: Запазване на изхода във файл

en: File name template:
bg: Шаблон на файловото име:

en: Character set of the file:
bg: Знаков набор на файла:

en: Compression:
bg: Компресия:

en: zipped
bg: zip-нато

en: gzipped
bg: gzip-нато

en: Format-specific options:
bg: Специфични настройки:

en: Filters
bg: Филтри

en: Containing the word:
bg: Съдържащ думата:

en: Open new phpMyAdmin window
bg: Отваряне на нов прозорец с phpMyAdmin

en: phpMyAdmin Demo Server
bg: phpMyAdmin Демонстрационен сървър

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
bg: В момента се работи с Git ревизия %1$s от %2$s бранш.

en: Git information missing!
bg: Липсва Git информация!

en: Value for the column "%s"
bg: Стойност за колона "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
bg: Използване на OpenStreetMaps като основен слой

en: Geometry %d:
bg: Геометрия %d:

en: Point:
bg: Точка:

en: Point %d:
bg: Точка %d:

en: Linestring %d:
bg: Слуша %d:

en: Outer ring:
bg: Външен контур:

en: Inner ring %d:
bg: Вътрешен контур %d:

en: Add a linestring
bg: Добавяне LineString

en: Polygon %d:
bg: Многоъгълник %d:

en: Add a polygon
bg: Добавяне на многоъгълник

en: Add geometry
bg: Добави геометрия

en: Output
bg: Изход

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
bg: Изберете "GeomFromText" (ГеомОтТекст) от колона "Function" (Функция) и копирайте текста по-долу в полето "Стойност".

en: Javascript must be enabled past this point!
bg: Оттук нататък е необходим javascript!

en: Click on the bar to scroll to top of page
bg: Кликнете върху лентата, за да превъртите до началото на страницата

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
bg: Използвате демонстрационен сървър. Тук може да изпробвате всичко, но моля не променяйте потребителите root, debian-sys-maint и pma. За повече информация потърсете %s.

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Server connection collation:
bg: Колация на връзката към сървъра:

en: More settings
bg: Още

en: Appearance settings
bg: Визуални настройки

en: Language
bg: Език

en: Theme
bg: Тема

en: Database server
bg: SQL сървър

en: Server:
bg: Сървър:

en: Server type:
bg: Тип на сървъра:

en: Server connection:
bg: Връзка със сървъра:

en: Protocol version:
bg: Версия на протокола:

en: User:
bg: Потребител:

en: Server charset:
bg: Знаков набор (charset) на сървъра:

en: Web server
bg: Web сървър

en: Database client version:
bg: Версия на БД клиент:

en: PHP extension:
bg: PHP разширение:

en: PHP version:
bg: PHP Версия:

en: Show PHP information
bg: Информация за PHP

en: Version information:
bg: Версия:

en: Official Homepage
bg: Официална страница

en: Contribute
bg: Принос

en: Get support
bg: Получаване на помощ

en: List of changes
bg: Списък с промени

en: License
bg: Лиценз

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Get more themes!
bg: Още теми!

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
bg: Файлът се качва, бъдете търпеливи. Не са налични повече подробности.

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
bg: Файлът може да е компресиран (%s) или некомпресиран.

en: Select file to import
bg: Изберете файл за импорт

en: Browse your computer:
bg: Разглеждане на компютъра:

en: File uploads are not allowed on this server.
bg: На този сървър не е позволени качване на файлове.

en: The primary key has been dropped.
bg: Главният ключ беше изтрит.

en: Index %s has been dropped.
bg: Индекс %s беше изтрит.

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
bg: Следващ

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
bg: Днес

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

note: l10n: Short month name for May
en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
bg: нд

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
bg: нд

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
bg: пн

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
bg: вт

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
bg: ср

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
bg: чт

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
bg: пт

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
bg: сб

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
bg: Сед

en: Hour
bg: Час

en: Minute
bg: минута

en: Second
bg: секунда

en: This field is required
bg: Полето е задължително

en: Please fix this field
bg: Моля поправете тази област

en: Please enter a valid email address
bg: Моля въведете валиден емайл адрес

en: Please enter a valid URL
bg: Моля, въведете валиден URL

en: Please enter a valid date
bg: Моля, въведете валидна дата

en: Please enter a valid date ( ISO )
bg: Моля въведете валидна дата (ISO)

en: Please enter a valid number
bg: Моля, въведете валиден номер

en: Please enter a valid credit card number
bg: Моля, въведете валиден номер на кредитна карта

en: Please enter only digits
bg: Моля, въведете само цифри

en: Please enter the same value again
bg: Моля, въведете една и съща стойност отново

en: Please enter no more than {0} characters
bg: Моля въведете не повече от {0} знака

en: Please enter at least {0} characters
bg: Моля, въведете поне {0} букви

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
bg: Моля въведете стойност с дължина между {0} и {1} знака

en: Please enter a value between {0} and {1}
bg: Моля, въведете стойност между {0} и {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
bg: Моля въведете стойност по-малка или равна на {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
bg: Въведете стойност по-голяма от или равна на {0}

en: Please enter a valid date or time
bg: Моля, въведете валиден дата или час

en: Please enter a valid HEX input
bg: Моля, въведете валиден HEX

en: Log in
bg: Вход

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
bg: Можете да въведете хост/IP адрес и порт, разделени с интервал.

en: Username:
bg: Име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Authentication code:
bg: Код за удостоверяване:

en: Show hidden navigation tree items.
bg: Показване на скритото навигационно дърво.

en: Home
bg: Начало

en: Log out
bg: Изход от системата

en: phpMyAdmin documentation
bg: phpMyAdmin документация

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
bg: Браузърът ви има настройки на phpMyAdmin за този домейн. Искате ли да бъдат използвани за текущата сесия?

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
bg: Настройките не могат да бъдат запазени, изпратеният формуляр съдържа грешки!

en: Manage your settings
bg: Управление мои настройки

en: Configuration has been saved.
bg: Конфигурацията е записана.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
bg: Вашите настройки ще бъдат пазени само за текущата сесия. За да ги използвате постоянно е необходимо %sхранилище за конфигурация на phpMyAdmin%s.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
bg: Конфигурацията съдържа грешни данни за някои ключове.

en: Do you want to import remaining settings?
bg: Искате ли да импортирате оставащите настройки?

en: Saved on: @DATE@
bg: Записан на: @DATE@

en: Import from file
bg: Импорт от файл

en: Import from browser's storage
bg: Импорт от хранилището на браузъра

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
bg: Настройки ще бъдат импортирани от локалното хранилище на браузъра.

en: You have no saved settings!
bg: Нямате запазени настройки!

en: This feature is not supported by your web browser
bg: Тази функционалност не се поддържа от вашия браузър

en: Merge with current configuration
bg: Сливане с текущите настройки

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
bg: Имате достъп до още настройки, модифицирайки config.inc.php, примерно чрез %sскрипта за настройки%s.

en: Save to browser's storage
bg: Запис в хранилището на браузъра

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
bg: Настройките ще бъдат запазени в хранилището на вашия браузър.

en: Existing settings will be overwritten!
bg: Съществуващи настройки ще бъдат презаписани!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
bg: Може да изчистите настройките си до стойностите им по подразбиране.

en: There are no recent tables.
bg: Няма наскоро отваряни таблици.

en: There are no favorite tables.
bg: Няма любими таблици.

en: not OK
bg: не е OK

en: General relation features
bg: Общи свойства на релациите

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
bg: %sСъздаване%s на база данни с име "%s" и настройване на конфигурацията на phpMyAdmin да бъде запазена там.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
bg: %sСъздаване%s на phpMyAdmin конфигурационно хранилище в текущата база данни.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
bg: %sСъздаване%s на липсващите таблици за съхранение на конфигурация на phpMyAdmin.

en: Enabled
bg: Позволено

en: Quick steps to set up advanced features:
bg: Бързи стъпки за настройка на разширените свойства:

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
bg: Включване на допълнителните функции в конфигурационния файл (<code>config.inc.php</code>), започнете с примера в <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Select binary log to view
bg: Изберете двоичен дневник за преглед

en: Log name
bg: Име на дневник

en: Position
bg: Положение

en: Server ID
bg: Сървърен идентификатор

en: Original position
bg: Първоначално положение

en: Information
bg: Информация

en: Databases statistics
bg: Статистика за базите данни

en: Create database
bg: Създаване БД

en: Jump to database '%s'
bg: Прескачане към базата данни "%s'

en: Check privileges for database "%s".
bg: Проверка на правата над БД "%s".

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
bg: Забележка: Разрешаването на статистика на БД може да коства много голям трафик между web сървъра и MySQL сървъра.

en: No databases
bg: Няма БД

en: Storage Engine
bg: Хранилище

en: Exporting databases from the current server
bg: Експорт на БД от текущия сървър

en: Importing into the current server
bg: Импорт в текущия сървър

en: Plugin
bg: Праставка

en: Version
bg: Версия

en: Author
bg: Автор

en: disabled
bg: изключено

en: Create database with same name and grant all privileges.
bg: Създаване на БД със същото име и даване на пълни права.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
bg: Даване на всички привилегии на име с маска (username\_%).

en: No Password
bg: Без парола

en: Re-type:
bg: Въведете пак:

en: Password Hashing:
bg: Хеширане на паролата:

en: Edit privileges:
bg: Редактиране на привилегии:

en: Login Information
bg: Информация за логване

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: Any user
bg: Всеки потребител

en: Use text field
bg: От текстовото поле

en: Host name:
bg: Име на хост:

en: Any host
bg: Всеки хост

en: Local
bg: Локален

en: Password
bg: Парола

en: Do not change the password
bg: Да не се сменя паролата

en: Re-type
bg: Отново

en: Column-specific privileges
bg: Специфични за колоната права

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
bg: Ако искате да използвате в името символите '_' (долна черта) и '%' (процент) е необходимо да поставите пред тях символът '\' (обратна наклонена черта).

en: Add privileges on the following table:
bg: Добавяне на права към следната таблица:

[ctx: None privileges]
en: None
bg: Няма

en: Global privileges
bg: Глобални права

en: Administration
bg: Администрация

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
bg: Позволява добавяне на потребители и права без презареждане на таблицата с правата.

en: Resource limits
bg: Ресурсни ограничения

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
bg: Забележка: Установяването на тези опции с 0 (нула) премахва ограничението.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
bg: Ограничава броя на заявките, които потребителя може да изпрати към сървъра на час.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
bg: Ограничава броя на командите, които променят някоя таблица или БД, които даден потребител може да инициира за час.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
bg: Ограничава броя на новите връзки, които потребителя може да отвори за час.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
bg: Ограничава броя на едновременните връзки, които потребителят може да държи отворени.

en: The selected user was not found in the privilege table.
bg: Избраният потребител не беше открит в таблицата с права.

en: … keep the old one.
bg: … запазване на стария.

en: … delete the old one from the user tables.
bg: … изтриване на стария от таблицата с потребители.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
bg: … отмяна на всички права от стария и след това изтриване.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
bg: … изтриване на стария от таблицата с потребители и след това презареждане на правата.

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
bg: Отмяна на всички права на потребителите и след това изтриване.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
bg: Изтриване на БД, които имат имена като тези на потребителите.

en: Port:
bg: Порт:

en: Use text field:
bg: От текстовото поле:

en: Generate password:
bg: Генериране на парола:

en: Replicate all databases; Ignore:
bg: Реплициране на всички БД; Игнориране на:

en: Ignore all databases; Replicate:
bg: Игнориране на всички БД; Реплициране на:

en: Please select databases:
bg: Изберете БД:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
bg: Сега добавете следните редове в края на секцията [mysqld] на вашия my.cnf и рестартирайте MySQL сървъра.

en: Start SQL Thread only
bg: Пускане само на SQL нишка

en: Stop SQL Thread only
bg: Спиране само на SQL нишка

en: Start IO Thread only
bg: Пускане само на В/И нишка

en: Stop IO Thread only
bg: Спиране само на В/И нишка

en: Error management:
bg: Обработка на грешки:

en: Skip current error
bg: Прескачане на текущата

en: Skip next %s errors.
bg: Пропуснете следващите %s грешки.

en: Variable
bg: Променлива

en: Current server:
bg: Текущ сървър:

en: Advisor system
bg: Съветническа програма

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Possible performance issues
bg: Възможни проблеми с производителността

en: Query statistics
bg: Статистика за заявките

en: All status variables
bg: Всички променливи на състоянието

en: Monitor
bg: Наблюдател

en: Advisor
bg: Съветник

en: Start Monitor
bg: Включване на Наблюдателя

en: Add chart
bg: Добавяне диаграма

en: Refresh rate
bg: Скорост на опресняване

en: %d minute
bg: %d минута

en: %d minutes
bg: %d минути

en: Reset to default
bg: Стойност по подразбиране

en: Monitor Instructions
bg: Инструкции на наблюдателя

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
bg: Наблюдателят на phpMyAdmin може да ви помогне при оптимизиране на конфигурацията на сървъра и да проследи времеемките заявки. За последното ще трябва да настроите log_output на 'TABLE' и да разрешите slow_query_log или general_log. Отбележете обаче, че general_log генерира много данни и натоварването на сървъра се увеличава с до 15%.

en: Using the monitor:
bg: Използване наблюдател:

en: Chart Title
bg: Заглавие на диаграмата

en: Status variable(s)
bg: Променливи(а) на състоянието

en: Select series:
bg: Избор на серии:

en: or type variable name:
bg: или въведете променлива:

en: Apply a divisor
bg: Прилагане на разделител

en: Log statistics
bg: Статистика на дневника

en: Query analyzer
bg: Анализатор заявки

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
bg: Въпроси от момента на стартиране:

en: per hour:
bg: на час:

en: per minute:
bg: на минута:

en: per second:
bg: на секунда:

en: Statements
bg: Заявление

note: l10n: # = Amount of queries
en: #
bg: №

en: Network traffic since startup: %s
bg: Мрежови трафик от включването: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
bg: Този MySQL сървър работи от %1$s. Пуснат е на %2$s.

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
bg: При натоварен сървър байтовите броячи може да превъртат и статистиката докладвана от MySQL да е невярна.

en: Replication status
bg: Състояние на репликацията

en: Show only alert values
bg: Само тревожни стойности

en: Filter by category…
bg: Филтър по категория…

en: Show unformatted values
bg: Неформатирани стойности

en: Related links:
bg: Сродни връзки:

en: Server variables and settings
bg: Сървърни променливи и настройки

en: Session value
bg: Сесийна стойност

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
bg: Недостатъчни права за преглед на променливите и настройките на сървъра. %s

en: Configuration file
bg: Конфигурационен файл

en: Download
bg: Изтегляне

en: Ignore errors
bg: Пренебрегване на грешките

en: Show form
bg: Показване формуляр

en: There are no configured servers
bg: Няма конфигурирани сървъри

en: New server
bg: Нов сървър

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Default server
bg: Сървър по подразбиране

en: let the user choose
bg: нека потребитлят избере

en: - none -
bg: - никой -

en: End of line
bg: Край на ред

en: Display
bg: Показване

en: phpMyAdmin homepage
bg: phpMyAdmin страница

en: Donate
bg: Дарение

en: Check for latest version
bg: Проверка за обновление

en: Edit server
bg: Редакция сървър

en: Add a new server
bg: Добавяне на нов сървър

en: Bookmark this SQL query
bg: Отбелязване SQL заявката

en: Label:
bg: Етикет:

en: Let every user access this bookmark
bg: Всеки потребител да има достъп до тази белязка

en: Total Time
bg: Общо време

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
bg: Свързване на параметри

en: Bookmark this SQL query:
bg: Отбелязване на SQL заявката:

en: Replace existing bookmark of same name
bg: Замяна белязката със същото име

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Show this query here again
bg: Показване на заявката отново

en: Bookmarked SQL query
bg: Отбелязана SQL заявка

en: shared
bg: споделен

en: View only
bg: Само показване

en: Use this value
bg: Използване тази стойност

[ctx: Chart type]
en: Bar
bg: Стълб

[ctx: Chart type]
en: Column
bg: Kолона

[ctx: Chart type]
en: Line
bg: Линия

[ctx: Chart type]
en: Spline
bg: Сплайн

[ctx: Chart type]
en: Pie
bg: Пита

en: Stacked
bg: Припокриващи се

en: Chart title:
bg: Заглавие на диаграмата:

en: X-Axis:
bg: Ос X:

en: Series:
bg: Поредици:

en: X-Axis label:
bg: Етикет на оста X:

en: X Values
bg: Стойности на X

en: Y-Axis label:
bg: Етикет на оста Y:

en: Y Values
bg: Стойности на Y

en: Value Column:
bg: Колона за стойностите:

en: Exporting rows from "%s" table
bg: Експортиране на редове от таблица "%s"

en: Label column
bg: Етикет на колона

en: -- None --
bg: -- без --

en: Spatial column
bg: Пространствено поле

en: Importing into the table "%s"
bg: Импорт в таблица "%s"

en: Index name:
bg: Име на индекс:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
bg: "PRIMARY" <b>трябва</b> да е името на <b>и единствено на</b> главен ключ!

en: Index choice:
bg: Избор на индекс:

en: Index type:
bg: Тип на индекса:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Insert as new row
bg: Вмъкване като нов ред

en: Show insert query
bg: Показване заявка за вмъкване

en: and then
bg: и след това

en: Go back to previous page
bg: Обратно към предната страница

en: Insert another new row
bg: Вмъкване нов ред

en: Go back to this page
bg: Връщане към тази страница

en: Edit next row
bg: Редакция на следващия ред

en: Binary
bg: двоичен

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
bg: Поради дължината си,<br>това поле може да е нередактируемо.

en: Binary - do not edit
bg: Двоично - не се редактира

en: Edit/Insert
bg: Редакция/Вмъкване

en: Alter table order by
bg: Подреждане на таблицата по

en: Table options
bg: Опции на таблицата

en: Rename table to
bg: Преименуване на таблицата на

en: Table comments
bg: Коментари към таблицата

en: Switch to copied table
bg: Превключване към копираната таблица

en: Defragment table
bg: Дефрагментиране на таблица

en: Table %s has been flushed.
bg: Кеша на таблица %s беше изчистен.

en: Flush the table (FLUSH)
bg: Изпразване кеша на таблицата (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
bg: Изпразване на таблицата (TRUNCATE)

en: Delete the table (DROP)
bg: Изтриване на таблицата (DROP)

en: Rename view to
bg: Преименуване на изгледа на

en: Foreign key constraint
bg: Ограничение за външен ключ

en: Internal relation
bg: Вътрешна релация

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
bg: Вътрешна релация не е необходима, при наличието на съответен FOREIGN KEY.

en: Choose column to display:
bg: Изберете колона за показване:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
bg: Ограничението за външен ключ %s е премахнато

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
bg: Изпълняване на "заявка по шаблон" (знак за заместване: "%")

en: Select columns (at least one):
bg: Избор на колона (поне една):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
bg: Добавяне на условие за търсене (съдържание на "where" клаузата):

en: Number of rows per page
bg: Брой редове на страница

en: Display order:
bg: Подреждане по:

en: Range search
bg: Търсене в област

en: Minimum value:
bg: Минимална стойност:

en: Maximum value:
bg: Максимална стойност:

en: Start row:
bg: Начален ред:

[ctx: None for default]
en: None
bg: Няма

en: Change
bg: Промяна

en: Column %s has been dropped.
bg: Колоната %s беше изтрита.

en: A primary key has been added on %s.
bg: Беше добавен първичен ключ към %s.

en: An index has been added on %s.
bg: Беше добавен индекс на %s.

en: Distinct values
bg: Уникални стойности

en: Move columns
bg: Преместване колони

en: Edit view
bg: Изглед за редакция

en: Propose table structure
bg: Анализ на таблицата

en: Track view
bg: Изглед за следене

en: Add %s column(s)
bg: Добавяне %s колона(и)

en: Space usage
bg: Използвано място

en: Effective
bg: Ефективни

en: static
bg: статичен

en: dynamic
bg: динамичен

en: Row length
bg: Дължина ред

en: Row size
bg: Размер ред

en: Activate tracking for %s
bg: Включване проследяването за %s

en: Activate now
bg: Включване сега

en: Deactivate tracking for %s
bg: Изключване проследяването за %s

en: Deactivate now
bg: Изключване сега

en: Date
bg: Дата

en: Username
bg: Потребителско име

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
bg: Изпълняване "заявка по шаблон" (знак за заместване: "%") за две различни колони

en: Additional search criteria
bg: Допълнителен критерий за търсене

en: Use this column to label each point
bg: Използване колоната като етикет за всяка точка

en: Maximum rows to plot
bg: Максимален брой редове за изчертаване

en: Browse/Edit the points
bg: Прелистване/Редакция точки

en: How to use
bg: Как да бъде използвано

en: Reset zoom
bg: Възстановяване на мащабирането

en: VIEW name
bg: Име на ИЗГЛЕД

en: Column names
bg: Име на колона
